Portronics Toad 6 Bluetooth Wireless Mouse with 2.4 GHz USB Receiver, Multi-Device Pairing, Built in Battery, 1200 DPI Sensor(White & Green & Black) (AA1102/71)
Price range: ₹434.00 through ₹552.00| Brand | Portronics |
|---|---|
| Manufacturer | Portronics, Portronics Digital Pvt ltd Contact – help@portronics.com, +91 9555-245-245 First Floor Property No D 8 Upper Basement Sector 8 Noida Uttar Pradesh 201301 |
| Series | Toad 6 |
| Colour | White & Green & Black |
| Item Height | 0.1 Centimeters |
| Item Width | 5 Centimeters |
| Product Dimensions | 9 x 5 x 0.1 cm; 102 g |
| Batteries | 1 Lithium Polymer batteries required. (included) |
| Item model number | POR-2485 |
| Power Source | wireless |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Portronics Toad 8 Transparent Wireless Bluetooth Mouse with Dual Wireless (BT+2.4 GHz), Rechargeable Battery, Noise-Free Clicking, Show/Hide Desktop, Multi-Device Pair, Adjust Sensitivity (Green & Grey & Red & Purple & White) (AA1102/70)
Price range: ₹434.00 through ₹473.00| Brand | Portronics |
|---|---|
| Manufacturer | Portronics Digital Pvt ltd Contact – help@portronics.com, +91 9555-245-245 First Floor Property No D 8 Upper Basement Sector 8 Noida Uttar Pradesh 201301, Portronics Digital Pvt. Ltd. |
| Series | Toad 8 |
| Colour | Green & Grey & Red & Purple & White |
| Item Height | 0.1 Centimeters |
| Item Width | 8.1 Centimeters |
| Product Dimensions | 12 x 8.1 x 0.1 cm; 110 g |
| Batteries | 1 Lithium Polymer batteries required. (included) |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Portronics ToadPlay Basketball Mini Wireless Bluetooth Mouse with Dual Wireless Connectivity (BT + 2.4 GHz), Rechargeable Battery, Noise-Free Clicking, Multi-Device Pair, Adjust Sensitivity (Brown) (AA1102/74)
Original price was: ₹1,299.00.₹552.00Current price is: ₹552.00.| Brand | Portronics |
|---|---|
| Manufacturer | Portronics Digital Pvt ltd Contact – help@portronics.com, +91 9555-245-245 First Floor Property No D 8 Upper Basement Sector 8 Noida Uttar Pradesh 201301, Portronics Digital Pvt. Ltd. |
| Series | ToadPlay Basketball |
| Colour | Brown |
| Item Height | 0.1 Centimeters |
| Item Width | 6 Centimeters |
| Product Dimensions | 7 x 6 x 0.1 cm; 75 g |
| Batteries | 1 Nonstandard Battery batteries required. (included) |
Portronics ToadPlay Billiard Mini Wireless Bluetooth Mouse with Dual Wireless Connectivity (BT + 2.4 GHz), Rechargeable Battery, Noise-Free Clicking, Multi-Device Pair, Adjust Sensitivity (Green) (AA1102/75)
Original price was: ₹1,299.00.₹552.00Current price is: ₹552.00.| Brand | Portronics |
|---|---|
| Manufacturer | Portronics Digital Pvt ltd Contact – help@portronics.com, +91 9555-245-245 First Floor Property No D 8 Upper Basement Sector 8 Noida Uttar Pradesh 201301, Portronics Digital Pvt. Ltd. |
| Series | ToadPlay Billiards |
| Colour | Green |
| Item Height | 0.1 Centimeters |
| Item Width | 6 Centimeters |
| Product Dimensions | 7 x 6 x 0.1 cm; 75 g |
| Batteries | 1 Nonstandard Battery batteries required. (included) |
| Item model number | POR-3146 |
| Power Source | Battery Powered |
Portronics ToadPlay Football Mini Wireless Bluetooth Mouse with Dual Wireless Connectivity (BT + 2.4 GHz), Rechargeable Battery, Noise-Free Clicking, Multi-Device Pair, Adjust Sensitivity (White) (AA1102/73)
Original price was: ₹1,299.00.₹552.00Current price is: ₹552.00.| Brand | Portronics |
|---|---|
| Manufacturer | Portronics Digital Pvt ltd Contact – help@portronics.com, +91 9555-245-245 First Floor Property No D 8 Upper Basement Sector 8 Noida Uttar Pradesh 201301, Portronics Digital Pvt. Ltd. |
| Series | ToadPlay Football |
| Colour | White |
| Item Height | 0.1 Centimeters |
| Item Width | 6 Centimeters |
| Product Dimensions | 7 x 6 x 0.1 cm; 100 g |
| Batteries | 1 Nonstandard Battery batteries required. (included) |
| Item model number | POR-3119 |
| Power Source | Battery Powered |
| Are Batteries Included | Yes |
Portronics ToadPlay Golf Mini Wireless Bluetooth Mouse with Dual Wireless Connectivity (BT + 2.4 GHz), Rechargeable Battery, Noise-Free Clicking, Multi-Device Pair, Adjust Sensitivity (White) (AA1102/72)
Original price was: ₹1,299.00.₹552.00Current price is: ₹552.00.| Brand | Portronics |
| Material | Surlyn |
| Colour | White |
| Age Range (Description) | Kid, Adult |
| Item Weight | 75 Grams |
Portronics ToadPlay Rugby Mini Wireless Bluetooth Mouse with Dual Wireless Connectivity (BT + 2.4 GHz), Rechargeable Battery, Noise-Free Clicking, Multi-Device Pair, Adjust Sensitivity (Brown) (AA1102/76)
Original price was: ₹1,299.00.₹552.00Current price is: ₹552.00.| Brand | Portronics |
|---|---|
| Manufacturer | Portronics Digital Pvt ltd Contact – help@portronics.com, +91 9555-245-245 First Floor Property No D 8 Upper Basement Sector 8 Noida Uttar Pradesh 201301, Portronics Digital Pvt. Ltd. |
| Series | ToadPlay Rugby |
| Colour | Brown |
| Item Height | 0.1 Centimeters |
| Item Width | 6 Centimeters |
| Product Dimensions | 7 x 6 x 0.1 cm; 85 g |
| Batteries | 1 Nonstandard Battery batteries required. (included) |
| Item model number | POR-3118 |
| Operating System | Windows 10;macOS;Linux |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 320 Milliampere Hour (mAh) |
Power Tools 12V Cordless Drill with 1 Pcs 1.5Ah Battery Cordless Drill (10 mm Chuck size)[AA1100/159]
Original price was: ₹4,599.00.₹1,325.00Current price is: ₹1,325.00.
| Brand | INGCO |
| Model Number | 12V Cordless Drill with 1 Pcs 1.5Ah Battery |
| Model Name | Power Tools |
| Type | Cordless Drill |
| Reverse Rotation | Yes |
| Chuck Size | 10 mm |
| Color | Multicolor |
| Chuck Type | Keyless |
| Clutch Setting | 15+1 |
| Number of Speeds | 1 |
| No Load Speed | 750 RPM |
| Handle Type | PU Soft Grip |
| Tool Usage Type | Home & Professional |
| Net Quantity | 1 |
| Variable Speed Trigger | Yes |
| Spindle Lock | No |
| Case Included | No |
| Voltage | 20V |
| No-Load Speed (Other Features) | 0–400 / 0–1500 RPM |
PowerMax Fitness TDA-96 4HP Auto Incline Treadmill for Home Use | 110KG User Wt. | Bluetooth for Music & Tracking App | 12 Pre-Set Program | Heart Rate Sensors & Hydraulic Folding, LED Display[aa1098/107]
Original price was: ₹24,990.00.₹19,742.00Current price is: ₹19,742.00.| Brand | PowerMax Fitness |
| Colour | Black |
| Product Grade | DC Motor Treadmill can work efficiently for 30 minutes continuously, but after that, it needs a break of about 20 minutes. |
| Product Dimensions | 131.5D x 60.5W x 113H Centimeters |
| Item Weight | 33 Kilograms |
pranjals house Rustic Blue Flower Metal Wall Art Frame, Wall Hangings for Home Decoration, Wall Sculpture for Living Room, Wall Hanging Decorative Items for Bedroom (Size: 24X24IN)[AA1100/116]
Original price was: ₹5,999.00.₹2,289.00Current price is: ₹2,289.00.| Size | 60L x 2W cm |
| Product Dimensions | 60L x 2W Centimeters |
| Item Weight | 900 Grams |
| Number of Items | 1 |
| Orientation | Portrait |
| Shape | Square |
| Theme | Nature |
| Recommended Uses For Product | indoor |
| Wall art form | Wall Hanging Decor |
Preethi Alya Glass Top Gas Stove | 2 Burners I Lifelong Free Service I 5-Year Warranty I ISI Certified I 6mm Toughened Glass I Heavy Duty Brass Burners
Original price was: ₹5,945.00.₹2,369.00Current price is: ₹2,369.00.| Colour | black |
| Material | Glass |
| Special Feature | Compact |
| Brand | Preethi |
| Heating Elements | 2 |
Premium 3D Clear Crystal Acrylic Iridescent Pigeon Dove Hummingbird Hanging Suncatcher (Hummingbird, Pack of 4 Pieces)(AA1103/82)
Original price was: ₹1,600.00.₹631.00Current price is: ₹631.00.| Colour | Hummingbird |
| Brand | TIPTOP DECORATION |
| Material | Acrylic |
| Theme | Bird |
| Style | Modern |
| Product Dimensions | 10D x 10W x 10H Centimeters |
| Included Components | Premium Acrylic 3D Crystal Bird |
| Item dimensions L x W x H | 10 x 10 x 10 Centimeters |
| Shape | Butterfly |
| Mounting Type | Hanging |

















