HAVAI Thunder 17+ Desert Cooler | 100L Tank | 17-Inch Fan Blade | 3-Side Honeycomb Pads | Heavy-Duty 110 Dia 32mm Motor | Auto Swing | 1-Year Motor Warranty & Post-Warranty Service | White & Brown
| Brand | HAVAI |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Mounting Type | Freestanding |
| Special Feature | Aluminium Fan Blade, Auto Shut-Off, Oscillating Fan, Portable, Silent Operation |
| Colour | White and Brown |
| Air Flow Capacity | 20 Cubic Feet Per Minute |
| Controls Type | Knob |
| Reservoir Capacity | 150 Liters |
| Item Weight | 20 Kilograms |
| Model Name | Syros 110 |
Office Computer Table for Home/Writing Desk for Home, Office Table/Folding Table for School/Folding Study Table/Adjustable for PC Game (Black Computer)
| Brand | Ylekto |
| Shape | Rectangular |
| Desk design | Writing Desk |
| Product Dimensions | 30D x 10W x 20H Centimeters |
| Colour | YLE- Black Computer |
| Style | Modern |
| Top Material Type | Engineered Wood |
| Finish Type | Powder Coated |
| Special Feature | Movable Hooks & Side Net Construction, Multipurpose |
| Recommended Uses For Product | Gaming |
Symphony Diet 12T Tower Air Cooler | Honeycomb Cooling Pad | Powerful Blower | Auto Louver Movement | Cool Flow Dispenser | 12L | 1-Year Warranty
Orient Electric Durachill 40 L Portable Air Cooler For Home | Densenest Honeycomb Pads |More Air Delivery | Fully Collapsible Louvers |Inverter Compatible | 1 Year Warranty by Orient | White & Grey
Yardley London Clear Gel Bar Gardenia And Waterlily – With 99% Pure Glycerin And Natural Floral Oils – 125Gx3
Bajaj PX97 Torque New 36L Personal Air Cooler For Home | High Speed Fan | 30Ft Powerful Air Throw | Inverter Compatible | Cooler For Room | 1 Year Warranty【White】
Epson Ecotank L3260 A4 Wi-Fi All-in-One Ink Tank Colour Printer, Black
Livpure Koolbliss Neo Desert Air Cooler 110L| 190W Motor |Thermal Overload Protection| 43Ft. Powerful Air Throw |High Speed Fan|Inverter Compatible|2 Yrs Motor Warranty & 1 Yr Comprehensive (White)
| Brand | Livpure |
| Material | Plastic |
| Mounting Type | Freestanding |
| Special Feature | Built-In Wheel, Low Water Indicator, MOTOR WITH TOP (TEMPERATURE OVERLOAD PROTECTION) WORKS ON INVERTER, Oscillating Fan, Portable See more |
| Colour | White & Blue |
| Air Flow Capacity | 5800 Cubic Feet Per Minute |
| Controls Type | Knob |
| Reservoir Capacity | 110 Liters |
| Floor Area | 350 Square Feet |
| Item Weight | 18.2 Kilograms |
Epson EcoTank L3252 Wi-Fi All-in-One Ink Tank Printer (Black)
| Product Dimensions | 20D x 20W x 10H Centimeters |
|---|---|
| Controller Type | Android, iOS |
| Maximum Media Size | 5.8 x 8.3 |
| Included Components | Printer, CD DVD Tray, Power Cable and USB Cable, Ink Bottles |
| Print media | Envelopes, Paper (plain) |
| Scanner Type | Flatbed |
| Max Input Sheet Capacity | 100 |
| Max Copy Speed (Black and White) | 33 ppm |
| Compatible Devices | Smartphones |
| Maximum Colour Print Resolution | 5760 x 1440 |
| Sheet Size | 21 x 29.7 |
| Maximum Black and White Print Resolution | 5760 x 1440 dots_per_inch |
| Warranty Type | Limited |
| Dual-sided printing | No |
| Wattage | 12 Watts |
| Max copy resolution colour | 5760 x 1440 |
| Max copy resolution black-white | 5760 x 1440 dpi |
| Duplex | Manual |
| Hardware Interface | Ethernet |
| Ink Colour | Magenta, Cyan, Black, Yellow |
| Additional Printer functions | Copy, Scan |
| Control Method | App |
| Model Series | L3252 |
| Printer Ink Type | Dye-Based Ink |
| Manufacturer | EPSON INDIA PVT LTD, EPSON INDIA PVT LTD |
| Form Factor | All-in-One |
| Item model number | L3252 |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Operating System | Windows XP / XP Professional / Vista / 7 / 8 / 8.1 / 10 |
| Are Batteries Included | No |
| Manufacturer | EPSON INDIA PVT LTD |
| Country of Origin | Philippines |
| Item Weight | 5 kg 600 g |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Bajaj Shield Series Arteon 55L Desert Air Cooler | Dual Side Water Inlet | Inverter Compatible | 60Ft Air Throw | Ice Chamber | 1 Year Warranty【White】
LG 7 Kg 5 Star Wind Jet Dry Semi-Automatic Top Loading Washing Machine (P7020NGAZ, Dark Gray, Rat Away Feature)
| Capacity | 7 Kilograms |
| Colour | Dark Gray |
| Brand | LG |
| Product Dimensions | 48D x 81W x 98H Centimeters |
| Special Feature | Collar Scrubber, Normal Pulsator, Protective Rat Mesh, Rust Free Plastic Base, Wind Jet Dry |
| Cycle Options | Gentle, Normal, Strong |
| Voltage | 230 Volts |
| Controls Type | Knob |
| Maximum Rotational Speed | 1300 RPM |

















