Milton New Kool Musafir 2000 Insulated Water Jug, 20 litres, Red[AA1100/105]
Original price was: ₹1,800.00.₹1,339.00Current price is: ₹1,339.00.| Material | Plastic |
| Colour | Red |
| Brand | MILTON |
| Capacity | 20 litres |
| Item Weight | 3375 Grams |
MILTON New Kool Rover 22 Insulated Water Jug (Orange, 19 litres)[AA1100/102]
Original price was: ₹1,640.00.₹1,038.00Current price is: ₹1,038.00.| Material | Plastic |
| Colour | Orange |
| Brand | MILTON |
| Capacity | 19 litres |
| Item Weight | 2.88 Kilograms |
MILTON Pro Cook Triply Stainless Steel 7 Pcs Cookware Set, Kadai with Lid (20cm/2.1L), Casserole with Lid (20cm/3L), Fry Pan (20cm/1.1L), Saucepan & Lids (16cm/1.4L), Induction & Gas Compatible[aa1098]
Original price was: ₹3,999.00.₹3,159.00Current price is: ₹3,159.00.| Material | Stainless Steel |
| Colour | Silver |
| Brand | MILTON Pro cook |
| Size | Set of 7 |
| Handle Material | Stainless Stee |
Milton Rapid Electric Kettle 1.8L | 1500 Watts | Stainless Steel Hot Water portable Electric Kettle for Home, Office | Auto Shut-Off with Wide Mouth | Cool-touch Handle and Single-Touch Lid Lock
Original price was: ₹636.00.₹502.00Current price is: ₹502.00.| Brand | MILTON |
| Capacity | 1.8 litres |
| Material | Stainless Steel |
| Colour | Silver |
| Special Feature | Automatic Shut-Off, Power Saver, Rapid Boil |
| Package Information | Kettle |
Milton Rapid Electric Kettle 1.8L | 1500 Watts | Stainless Steel Hot Water portable Electric Kettle for Home, Office | Auto Shut-Off with Wide Mouth | Cool-touch Handle and Single-Touch Lid Lock
Original price was: ₹636.00.₹505.00Current price is: ₹505.00.| Brand | MILTON |
| Capacity | 1.8 litres |
| Material | Stainless Steel |
| Colour | Silver |
| Special Feature | Automatic Shut-Off, Power Saver, Rapid Boil |
| Package Information | Kettle |
MILTON Royal Stainless Steel LPG Gas Stove 2 Burners | ISI Certified Manual Ignition 2 Burner Gas Stove | 360 Degree Nozzle | High Powered Brass Burners | 1 Year Manufacturer’s Warranty
Original price was: ₹6,499.00.₹2,646.00Current price is: ₹2,646.00.| Colour | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Special Feature | Manual |
| Brand | MILTON |
| Heating Elements | 2 |
Milton Sparkle 600 Thermosteel Water Bottle with Easy Sip Cap and Handle, 620 ml, Vacuum Insulated Stainless Steel, Hot and Cold, On The Go Bottle for Office College, Black
Original price was: ₹822.00.₹649.00Current price is: ₹649.00.| Brand | MILTON |
| Capacity | 620 Milliliters |
| Colour | Black |
| Recommended Uses For Product | Office, Sports, Home, Travel, School |
| Special Feature | Leakproof, durable, portable |
Milton Vogue 750 Stainless Steel Water Bottle with One Touch Safety Lock, 750 ml Water Bottles, Single Walled, Leak-Proof, Rust-Free Steel Bottle, Easy Grip, Easy to Carry, Travel Bottle, Yellow
Original price was: ₹280.00.₹221.00Current price is: ₹221.00.| Brand | MILTON |
| Material | Stainless Steel |
| Bottle Type | standard bottle |
| Colour | Yellow |
| Capacity | 750 Milliliters |
MiNi Ac FoR RoOm CoOlInG MiNi Ac AiR CoOlEr PoRtAbLe AiR CoNdItIoNeRs FoR HoMe OfFiCe ArTiC CoOlEr 3 In 1 CoNdItIoNeR MiNi AiR CoOlEr MiNi CoOlEr (Y3)
Original price was: ₹3,999.00.₹1,579.00Current price is: ₹1,579.00.| Manufacturer | EYSOL PVT LTD |
|---|---|
| Country of Origin | India |
| Item part number | EF56 |
| Product Dimensions | 18 x 12 x 14 cm; 730 g |
| ASIN | B0F7LKRRLF |
- AlL-MoUnTeD DeSiGn: SpAcE-SaViNg wAlL InStAlLaTiOn pErFeCt fOr oFfIcEs aNd hOmEs, KeEpInG FlOoR SpAcE ClEaR
- dIgItAl cOnTrOlS: lEd dIsPlAy pAnEl wItH ToUcH CoNtRoLs aNd rEmOtE OpErAtIoN FoR CoNvEnIeNt tEmPeRaTuRe aDjUsTmEnT
Mini Flashlight 3 Light Modes Portable Pocket Light for Camping, Hiking LED Front Light (Black) [AA1102/293]
Original price was: ₹599.00.₹92.00Current price is: ₹92.00.- Brand : Da Novira
- Color : Black
- Type : Front Light
- Rechargeable Battery : Yes
Mini Pull Back Racing 48 alloy Toy Cars with Carry Container Box-982 (Multicolor) [AA1096/75]
Original price was: ₹1,799.00.₹709.00Current price is: ₹709.00.Brand: ALORNOR
Model Name: Mini Pull Back Racing 48 Alloy Toy Cars with Carry Container Box-982
Type: Remote Control Car
Brand Color: Multicolor
Rechargeable: No
Character: Car
Assembly Required: No
Ideal For: Boys and Girls
Scale: 1:64 (Approx.)
Material: Plastic
Minimum Age: 3 Years
Maximum Age: 12 Months
Skillset: Creativity & Imagination
Gift Pack: No
Lights: No
Sound: No
Key Features: Bodies of 48 pull-back cars made of metal; bottom made of high-quality ABS plastic; meets American safety standards.
MiniExplorer Monkey Ride-On Toy Car for Kids | Push Ride Car with Music, Horn, Backrest, Safety Guard, Under Seat Storage & Big Wheels | Baby Ride-On for 1-3 Years Boys & Girls – (Blue&Pink&Yellow)
Price range: ₹868.00 through ₹947.00| Model Number | Monkey Ride On – Blue |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
| Batteries Required | No |
| Material Type(s) | Plastic |
| Colour | Blue & Pink & Yellow |
| Product Dimensions | 48 x 27 x 38 cm; 1.8 kg |
| Item model number | Monkey Ride On – Blue |
| Manufacturer recommended age | 12 months and up |
| Manufacturer | Mini Explorer |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 1 kg 800 g |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

















