Matrix Antique 2.0 Day & Date Softest Silicone Strap Analog Watch for Men & Boys (AA1104/251)
Original price was: ₹1,999.00.₹214.00Current price is: ₹214.00.Case diameter :44 Millimetres
Band colour :Teal Green
Band material type :Silicone
Warranty type
Manufacturer :Watch movement type
Quartz ;
Item weight :0.12 Kilograms
Country of Origin :India
Matrix Black, Blue, White Dial, Day & Date Functioning, Stainless Steel Strap Analog Watch for Men & Women
Original price was: ₹2,499.00.₹259.00Current price is: ₹259.00.Matrix Black, Blue, White Dial, Day & Date Functioning, Stainless Steel Strap Analog Watch for Men & Women (AA1104/248)
Original price was: ₹2,499.00.₹231.00Current price is: ₹231.00.Case diameter
42 Millimetres
Band colour
Silver
Band material type
Stainless Steel
Warranty type
Manufacturer
Watch movement type
Quartz
Item weight
0.12 Kilograms
Country of Origin
India
Max Care Virgin Coconut Oil (Cold Pressed) 250ML (AA1104/178)
Original price was: ₹350.00.₹236.00Current price is: ₹236.00.| Brand | MAX CARE |
| Flavour | coconut |
| Net Content Volume | 250 Millilitres |
| Liquid Volume | 250 Millilitres |
| Item Package Quantity | 1 |
| Item Form | Liquid |
| Speciality | natural |
| Recommended Uses For Product | Skin Care,Hair Care,Baby Care |
| Item Volume | 250 Millilitres |
| Item Weight | 265 Grams |
Max Pro Wireless Headphones – Bluetooth Headset with Active Noise Cancellation, Long Battery Life & Touch Controls for Music and Calls (MAX PRO-Pink)[aa1098]
Original price was: ₹549.00.₹466.00Current price is: ₹466.00.| Brand | BfsTeckt |
| Colour | MAX PRO-PINK |
| Form Factor | In Ear |
| Noise Control | Active Noise Cancellation |
| Headphones Jack | No Jack |
Max Women Sandal
Original price was: ₹499.00.₹354.00Current price is: ₹354.00.Material type
Polyurethane
Closure type
Slip On
Heel type
Flat
Water resistance level
Not Water Resistant
Style
Classic
Strap type
Slingback
Country of Origin
India
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Maxo Genius Liquid Vaporizer 45ml Pack of 2| Fits all Machines | Maximum protection against Dengue,Malaria causing Mosquitoes-2X Protection| Calming Aroma(AA1103/45)
Original price was: ₹160.00.₹99.00Current price is: ₹99.00.| Brand | Maxo |
| Scent | Unscented |
| Item Volume | 90 Millilitres |
| Material Feature | Non Toxic |
| Item Form | Liquid |
MAYUMI Trident 2 TB Hi-Speed Portable Hard Drive, Type-C and USB 3.0, 2-in-1 Mobile and PC Compatible, Heavy Duty Ultra Slim HDD, 2 Yrs Warranty (Trident, 2 TB)[AA1097/32]
Original price was: ₹13,500.00.₹6,316.00Current price is: ₹6,316.00.| Brand | MAYUMI |
|---|---|
| Manufacturer | Mayumi |
| Series | Hi Speed External Hdd |
| Colour | Black And Red |
| Form Factor | External |
| Item Height | 1 Centimeters |
| Item Width | 10 Centimeters |
| Product Dimensions | 15 x 10 x 1 cm; 100 g |
| Hard Drive Size | 2 TB |
| Hard Disk Description | Portable Hard Disk Drive |
| Hard Drive Interface | USB 2.0/3.0 |
| Hard Disk Rotational Speed | 7200 RPM |
| Hardware Platform | PC |
| Included Components | External Hard Drive |
| Manufacturer | Mayumi |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 100 g |
mCaffeine Deep Cleansing Coffee Face Wash for Oil Control | De Tan Face Wash for Men & Women | Daily Use Anti Pollution Face Wash For Summers | 100ml[AA1097/118]
Original price was: ₹349.00.₹235.00Current price is: ₹235.00.| Brand | mcaffeine |
| Item Weight | 100 Grams |
| Item dimensions L x W x H | 6 x 4.5 x 16.5 Centimeters |
| Scent | Pack of 1 |
| Age Range (Description) | Adult |
| Skin Type | Sensitive |
| Item Package Quantity | 1 |
| Product Benefits | Deep Cleansing. Exfoliating, Hydrating, Tan Removal, Detan |
| Item Form | Gel |
| Material Feature | Natural, Vegan, Zero Plastic Footprint |
About this item
- DEEPLY CLEANSES, REMOVES DIRT & OIL, HYDRATES SKIN: Give yourself a caffeinated kickstart for the day with Coffee Face Wash. Crafted to give you fresh & glowing skin, this face cleanser is a must-have for your skincare routine. It is suitable for all skin types, including sensitive skin. This natural face wash perks up the senses with its energizing scent of freshly ground coffee beans.
- SUPERFOOD COFFEE & CAFFEINE AT THE CORE: You can’t get enough of coffee and caffeine, nor can your skin. This powerful duo has numerous benefits for the skin and Coffee Face Wash is loaded with these superfoods. The coffee in this face wash deeply cleanses, fights free radicals, and leaves your skin with a fresh & glowing skin. Caffeine reduces redness, inflammation, and puffiness.
- JUST GOOD, NOTHING BAD: Our mission is to get you addicted to good and get you off of all the bad. Coffee Face Wash is free from harmful chemicals, SLS, Paraben, Mineral Oil, and everything that can be bad for your skin. This Coffee Face Wash is perfect for men, women, and everyone looking for glowing skin.
- SATISFY YOUR SKIN’S COFFEE CRAVINGS: Coffee is never enough and can never be. So, while using of the Coffee Face Wash, if your skin craves more Coffee, you should definitely try the Deep Pore Cleansing Regime. This combo is equally good and has everything you need for an energizing face care routine.
- GOOD FOR YOU, GOOD FOR THE PLANET: mCaffeine is India’s first caffeinated personal care brand focused on getting you Addicted to Good to Coffee-infused self-care. Our products are gender-neutral and suitable for all skin & hair types making them ideal for anyone who wishes to enhance their personal care regimen. We are a 100% Vegan, PETA Certified, and Cruelty-free brand with Zero Plastic Footprint.
Mdf Analog Wall Clock with 13 Photos Customized Photo Clock for Wall for Birthday Anniversary New Year Custom Clock Friend Family Best Gift for Kids mom dad Wife Husband Girlfriend, Brown(AA1103/169)
Original price was: ₹1,499.00.₹789.00Current price is: ₹789.00.| Brand | Giftiliya |
| Colour | Brown |
| Display Type | Analog |
| Style | Art Deco |
| Special Feature | Weatherproof |
| Product Dimensions | 30W x 30H Centimeters |
| Power Source | Battery Powered |
| Room Type | Bedroom, Classroom, Kid’s Room, Living Room, Office |
| Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
MEDILMA 12 Channel ECG1200G For Analyzing ECG Signals Multi-Language Database Management Electrocardiograph Electrotherapy Device (ECG1200G)[AA1100/167]
Original price was: ₹90,000.00.₹50,124.00Current price is: ₹50,124.00.| Brand | MEDILMA |
| Sales Package | Chest Electrodes, Limb Electrodes, Earthing Cable, ECG Lead, Thermal Paper, Power Cable, Main Unit |
| Adjustable Timer | No |
| Electrodes | 4/Pack |
| Other Features | With its multi-language interface, you can easily navigate and interpret the data. |
| Net Quantity | 1 |
| Type | Electrocardiograph |
| Designed For | Heart Beat Therapy |
| Model Name | 12 Channel ECG1200G For Analyzing ECG Signals Multi-Language Database Management |
| Model Number | ECG1200G |
| Number of Channels | 12 |
| Power Source | AC and DC |
| Power Requirement | 100V–240V, 50/60 Hz |
| Treatment Time | 0–30 Min |
MEDILMA MEDILMA 12 Channel ECG1200G For Analyzing ECG Signals Multi-Language Database Management Electrocardiograph Electrotherapy Device (ECG1200G) [AA1096/181]
Original price was: ₹90,000.00.₹50,124.00Current price is: ₹50,124.00.Brand: MEDILMA
SalesPackage: ChestElectrodes,LimbElectrodes,EarthingCable,ECGLead,ThermalPaper,PowerCable,MainUnit
AdjustableTimer: No
Electrodes: 4/Pack
OtherFeatures: Withitsmulti-languageinterface,youcaneasilynavigateandinterpretthedata
NetQuantity: 1
Type: Electrocardiograph
DesignedFor: HeartBeatTherapy
ModelName: 12ChannelECG1200GForAnalyzingECGSignalsMulti-LanguageDatabaseManagement
ModelNumber: ECG1200G
NumberOfChannels: 12
PowerSource: ACAndDC
PowerRequirement: 100V-240V,50/60Hz

















