| OS | iOS |
|---|---|
| RAM | 6 GB |
| Product Dimensions | 0.78 x 7.16 x 14.76 cm; 171 g |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | MTP93HN/A |
| Wireless communication technologies | Bluetooth, Wi-Fi |
| Connectivity technologies | Wi‑Fi 6 (802.11ax) with 2x2 MIMO;Bluetooth 5.3 |
| GPS | True |
| Special features | Camera, USB |
| Other display features | Wireless |
| Resolution | 2556x1179 |
| Other camera features | Front |
| Audio Jack | USB-C |
| Form factor | Bar |
| Colour | Blue |
| Battery Power Rating | 0.02 Kilovolts |
| Whats in the box | iPhone 15 1N, USB-C Charge Cable |
| Manufacturer | Apple |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 171 g |
V-Guard Veemagik Neo 17 (43.5cm) Tower Fan | 1300 RPM | 2401 CFM Air Flow | (Grey White) | 18-Months Warranty
₹5,190.00 Original price was: ₹5,190.00.₹2,764.00Current price is: ₹2,764.00.
Micro Twist Towel 600 GSM 6 Pcs Towel Set 2 Bath +2 Hand+2 Face-Cosmic Beige
₹1,399.00 Original price was: ₹1,399.00.₹1,105.00Current price is: ₹1,105.00.
HAVAI Breeze-12 Personal Air Cooler | 50L Tank | 12″ Blade | Ideal for 100 sq ft Rooms | 98W Power | 8 ft Air Throw | 2600 RPM | Auto-Louver | 3-Speed | 1-Year On-Site Warranty (Grey)
₹7,590.00 Original price was: ₹7,590.00.₹4,653.00Current price is: ₹4,653.00.
| Brand | HAVAI |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Mounting Type | Freestanding |
| Special Feature | 12 Inch Blade, Adjustable Speed, Auto Swing Louvers, Portable, personal cooler |
| Colour | Grey |
| Air Flow Capacity | 2200 Cubic Feet Per Minute |
| Controls Type | Knob |
| Reservoir Capacity | 50 Liters |
| Floor Area | 100 Square Feet |
| Item Weight | 8700 Grams |
Category: Electronics
Reviews (0)
Be the first to review “HAVAI Breeze-12 Personal Air Cooler | 50L Tank | 12″ Blade | Ideal for 100 sq ft Rooms | 98W Power | 8 ft Air Throw | 2600 RPM | Auto-Louver | 3-Speed | 1-Year On-Site Warranty (Grey)” Cancel reply
Shipping & Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
Apple iPhone 15 (256 GB) – Blue
Technical Details
Blue Star M Series 5 in 1 Convertible 1 Ton 3 Star Inverter Split AC with DigiQ Penta Sensor (Copper Condenser, IE312MNU)
Blue Star M Series 5 in 1 Convertible 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC with 4-Way Swing (Copper Condenser, IC318MNU)
Blue Star Y Series 5 in 1 Convertible 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC with Self Diagnosis (Copper Condenser, ID318YKU)
Redmi F Series 80 cm (32 inch) HD Ready LED Smart Fire TV with Dolby Audio (2024 model)
SAMSUNG Galaxy A07 5G (6GB RAM, 128GB, Light Violet)
₹12,640.00 – ₹14,220.00Price range: ₹12,640.00 through ₹14,220.00
Key Features
- Display: 6.7 inches (17.01 cm), 120 Hz Refresh Rate
- Memory: 6GB RAM, 128GB ROM
- Processor: MediaTek Dimensity 6300, Octa Core
- Camera: 50 MP + 2 MP Dual Rear & 8 MP Front Camera
- Battery: 6000 mAh with 25W Fast Charging
- USP: IP54 Spill & Splash Resistant, Knox Vault, 6 X Gen OS Upgrades
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SAMSUNG QEF1 4K Ultra HD QLED Smart Tizen TV with Google Assistant (2025 model)
₹29,990.00 – ₹184,900.00Price range: ₹29,990.00 through ₹184,900.00
Key Features
- Display: QLED 4K Ultra HD, 3840 x 2160 pixels, 50 Hz Refresh Rate
- Connectivity: 3 HDMI | 1 USB | 1 Ethernet | 1 RF In | Wi-Fi | Bluetooth v5.3
- Operating System: Tizen TV
- Apps: Prime Video, Netflix, YouTube, SAMSUNG TV Plus
- Sound: 20 W Speaker, Q-Symphony
- USP: IoT-Sensor Functionality, Multi-View, Apple AirPlay
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page







Reviews
There are no reviews yet.