MEDILMA MEDILMA 12 Channel ECG1200G For Analyzing ECG Signals Multi-Language Database Management Electrocardiograph Electrotherapy Device (ECG1200G) [AA1096/181]
Brand: MEDILMA
SalesPackage: ChestElectrodes,LimbElectrodes,EarthingCable,ECGLead,ThermalPaper,PowerCable,MainUnit
AdjustableTimer: No
Electrodes: 4/Pack
OtherFeatures: Withitsmulti-languageinterface,youcaneasilynavigateandinterpretthedata
NetQuantity: 1
Type: Electrocardiograph
DesignedFor: HeartBeatTherapy
ModelName: 12ChannelECG1200GForAnalyzingECGSignalsMulti-LanguageDatabaseManagement
ModelNumber: ECG1200G
NumberOfChannels: 12
PowerSource: ACAndDC
PowerRequirement: 100V-240V,50/60Hz
SalesPackage: ChestElectrodes,LimbElectrodes,EarthingCable,ECGLead,ThermalPaper,PowerCable,MainUnit
AdjustableTimer: No
Electrodes: 4/Pack
OtherFeatures: Withitsmulti-languageinterface,youcaneasilynavigateandinterpretthedata
NetQuantity: 1
Type: Electrocardiograph
DesignedFor: HeartBeatTherapy
ModelName: 12ChannelECG1200GForAnalyzingECGSignalsMulti-LanguageDatabaseManagement
ModelNumber: ECG1200G
NumberOfChannels: 12
PowerSource: ACAndDC
PowerRequirement: 100V-240V,50/60Hz
Mega Bass MINI Portable Wireless Bluetooth Premium Speaker 5 W Portable Bluetooth Party Speaker [AA1096/170]
Mic: Yes
Water Resistant: Yes
Compatibility: All Mobile Devices
Bluetooth Version: 4.0
Bluetooth Range: 10 Mtr
Charging Type: Micro USB
Jack Size: Yes
Type: Wireless
Color: Red
Noise Cancelling: No
Warranty Type: Pick Up
Warranty Period: 1 Month
Material: Plastic
Net Quantity (N): 1
Operating Voltage: 10 Volts
Frequency: 15 Hz
Aux: Yes
Micro SD: Yes
Control Button: Yes
Configuration: Mono
Product Type: Mobile/Tablet Speaker
Model Name: 412Sp
Country of Origin: China
Water Resistant: Yes
Compatibility: All Mobile Devices
Bluetooth Version: 4.0
Bluetooth Range: 10 Mtr
Charging Type: Micro USB
Jack Size: Yes
Type: Wireless
Color: Red
Noise Cancelling: No
Warranty Type: Pick Up
Warranty Period: 1 Month
Material: Plastic
Net Quantity (N): 1
Operating Voltage: 10 Volts
Frequency: 15 Hz
Aux: Yes
Micro SD: Yes
Control Button: Yes
Configuration: Mono
Product Type: Mobile/Tablet Speaker
Model Name: 412Sp
Country of Origin: China
Midea 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC (Copper, Convertible 6-in-1 with Auto Intelligence,Turbo Mode for Faster Cooling, Auto Clean & HD+PM 2.5 Filter,2026 Model, Santis Max DLX-MAI18SD3R36F0, White)[AA1097/78]
| Brand | Midea |
|---|---|
| Model | MAI18SD3R36F0 |
| Energy Efficiency | High Efficiency |
| Capacity | 1.5 Tons |
| Annual Energy Consumption | 854.39 Watts |
| Noise Level | 37 Decibels |
| Installation Type | Split System |
| Part Number | MAI18SD3R36F0 |
| Form Factor | Mini-Split |
| Special Features | Auto Clean, Dehumidifier, Fast Cooling, High Density Filter, Inverter Compressor |
| Colour | White |
| Voltage | 230 Volts |
| Wattage | 1435 Watts |
| Material | Plastic |
| Included Components | Remote, User Manual |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | Yes |
| Manufacturer | Carrier Midea India Private Limited |
| Country of Origin | India |
MiNi Ac FoR RoOm CoOlInG MiNi Ac AiR CoOlEr PoRtAbLe AiR CoNdItIoNeRs FoR HoMe OfFiCe ArTiC CoOlEr 3 In 1 CoNdItIoNeR MiNi AiR CoOlEr MiNi CoOlEr (Y3)
| Manufacturer | EYSOL PVT LTD |
|---|---|
| Country of Origin | India |
| Item part number | EF56 |
| Product Dimensions | 18 x 12 x 14 cm; 730 g |
| ASIN | B0F7LKRRLF |
- AlL-MoUnTeD DeSiGn: SpAcE-SaViNg wAlL InStAlLaTiOn pErFeCt fOr oFfIcEs aNd hOmEs, KeEpInG FlOoR SpAcE ClEaR
- dIgItAl cOnTrOlS: lEd dIsPlAy pAnEl wItH ToUcH CoNtRoLs aNd rEmOtE OpErAtIoN FoR CoNvEnIeNt tEmPeRaTuRe aDjUsTmEnT
Mivi Fort Sonic 900 Soundbar, Dual Subwoofers, Dolby Audio, 5.2 Channel 900 W Bluetooth Soundbar (Black, Silver, 5.2 Channel) [AA1102/118]
Mivi Fort Sonic 900 Soundbar, Dual Subwoofers, Dolby Audio, 5.2 Channel 900 W Bluetooth Soundbar (Black, Silver, 5.2 Channel) [AA1096/82]
Brand: Crompton
Power Required: 230 V
Locking System: Yes
Material: Stainless Steel
Juicer Type: Centrifugal Juicer
Blending: Yes
Grating: Yes
Mincing: Yes
Chutney Grinding: Yes
Grinding Jar Capacity: 0.55 L
Liquidizing Jar Capacity: 0.3 L
Juicing: Yes
Series: NUTRI BLENDER
Total Jars: 2
Model Id: Blend – Nutri Blender || Smoothie Maker
Color: Black & Turquoise Blue
Power Consumption: 400 W
Number of Blades: 4
Type: Juicer Mixer Grinder
Wet Grinding: Yes
MIVI NEX 900
Morphy Richards Tresta Plus 500 Watt 4 Jars Mixer Grinder (18000 RPM, Hybrid Motor, White & Blue)
Key Features
- Watt: 500 W Motor, 18000 RPM
- Functions: Dry Grinding, Wet Grinding, Blending
- Jar Types: 1.5L Blending Jar, 1.0L Grinding Jar, 0.5L Chutney Jar, 0.6L Jar
- Blades: Stainless Steel Blades
- Body Material: ABS
- Motor Overload Protector, Pulse Mode, Specialized Blades for Precision and Efficiency
- 2 Years Warranty
Mosquito Lamp Electric Shock Insect Killer Powerful Bug Zapper Commercial Electric Insect Killer Indoor, Outdoor (Suction Trap)[AA1100/190]
| Brand | Keekos |
| Model Name | Mosquito Lamp Electric Shock Insect Killer Powerful Bug Zapper Commercial |
| Model Number | Electric Insect Killer, Mosquito Killer with UV Light, LED Mosquito Lamp 4 W, Wall Mounting, Anti Mosquito Lamp |
| Brand Color | White, Silver |
| LED Light | Yes |
| Chemical Free | Yes |
| Rechargeable | Yes |
| Type | Suction Trap |
| Cordless | Yes |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Motorola Edge 50 Fusion 5G (Forest Green, 8GB RAM + 128GB Storage)[AA1097/75]
| RAM | 8 GB |
|---|---|
| Product Dimensions | 16.2 x 7.31 x 0.79 cm; 440 g |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | 50 Fusion |
| Connectivity technologies | Bluetooth, USB, Wi-Fi |
| GPS | True |
| Special features | Dual SIM|Expandable Memory|Fast Charging Support |
| Other display features | Wireless |
| Device interface - primary | Touchscreen |
| Resolution | 2400 × 1080 |
| Other camera features | 50 MP, Sony-LYTIA 700C Senor, Optical Image Stabilization |
| Audio Jack | USB |
| Form factor | Bar |
| Colour | Green |
| Battery Power Rating | 5000 Milliamp Hours |
| Whats in the box | Headset |
| Manufacturer | Motorola India Pvt Ltd 12th floor, Tower-D DLF phase-3, Cyber Greens, Gurgaon-122001 |
| Item Weight | 440 g |
MOTOROLA g57 power 5G (Pantone Corsair, 128 GB) (8 GB RAM) [AA1096/38]
| Brand |
|
| In The Box |
|
| Model Number |
|
| Model Name |
|
| Color |
|
| Browse Type |
|
| SIM Type |
|
| Hybrid Sim Slot |
|
| Touchscreen |
|
| OTG Compatible |
|
| Headset Present |
|
| Phablet |
|
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

















