LG 20L Solo Microwave Oven with 44 Autocook Menus (MS2043DB.DB1QILN, Black)
VW 80 cm (32 inches) Linux Frameless Series HD Ready Smart LED TV VW32C3
| Screen Size | 32 Inches |
| Brand | VW |
| Display Technology | HD Ready |
| Resolution | 720p |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Special Feature | Supported Applications : Prime Video, Hotstar, Jio Cinema,Youtube, Zee5, plex, YUPPTV, Eros now, ALJAZEERA, Live News |
| Included Components | 1 LED TV, 1 Table Top Stand, 1 Wall Mount Bracket, 1 Remote Control |
| Connectivity Technology | Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 22D x 71.9W x 46H Centimeters |
USHA New Bloom Series Dahlia (Inspired by Dahlia) 4-Blade BLDC Ceiling Fan with Bi-Directional Feature | Sleep/Boost/Timer Modes | RF Remote | Dust-Resistant | Whisper-Quiet (White & Misty Rose)[AA1098\9]
About this item
- Designed with 4 blades for enhanced aesthetics and balance, delivering a refined look while ensuring smooth and uniform air circulation
- Offers bi-directional airflow to suit every season – downward for cool summer breeze and upward for warm air circulation during winters
- Sleep, boost, and timer modes let you personalize comfort – enjoy restful nights, rapid cooling, or timed shut-off to match your lifestyle
- Controlled with an RF remote that works from anywhere in the room; smart toggle recovery brings back your last settings after power cuts
- Features a powerful 34W BLDC motor with 5-star BEE rating – providing high efficiency and reduced electricity consumption
Nutribullet Pro 900W Champagne Gold, 12 Pcs Set, Usa #1 Mixer / Grinder / Smoothie Maker, “The Original “, Food Processor, Best Blender, 3 Unbreakable Jars, 2 Blade Set (Wet & Dry) – 900 Watts[aa1098/109]
| Brand | NutriBullet |
| Colour | Gold |
| Special Feature | Easy to Use |
| Capacity | 709 Milliliters |
| Product Dimensions | 15D x 15W x 24H Centimeters |
| Material | Metal |
| Included Components | 1 Unit of 900W Power Motor Base;1 Unit of 709ml of tall cup;1 unit of 532ml short cup with holder;1 unit of 532ml short cup;1 Unit of 1 emulsifying blade;1 handled lip ring;1 unit of lip ring;1 unit of flat blade; 2 resealable lids;1 piece of pocket nutritionist. See more |
| Style | hand Blander |
| Recommended Uses For Product | Smoothies ; juices ; |
| Power Source | Corded Electric |
Nancy Metal Queen Bed, 206 cm x 154.5 cm (6.76 ft x 5.07 ft) (Finish Color – Dark Black, Delivery Condition – Knock Down)(AA1103/68)
- Model Number : FK/DB/3142 Q R
- Model Series Name : Nancy
- Bed Size : Queen
- Delivery Condition : Knock Down
- Primary Color : Black
- Suitable For : Bedroom
- Storage Included : No
- With Mattress : No
- Recommended Mattress Length : 60 inch
- Recommended Mattress Breadth : 78 inch
- Is Fragile : No
- Ideal For : Adults
7 kg 5 Star rating Semi Automatic Top Load White, Black (RMSA705NNNDW)[AA1100/183]
| Brand | realme TechLife |
| Model Name | RMSA705NNNDW |
| Function Type | Semi Automatic Top Load |
| BEE Star Rating | 5 |
| Washing Capacity | 7 kg |
| Washing Method | Pulsator |
| Maximum Spin Speed | 1400 RPM |
| In-built Heater | No |
| Color | White, Black |
| Dryer Type | Spin Dry |
| Dryer Capacity | 4.5 kg |
| Water Level Selector | No |
| Shade | White, Black |
| Steam | No |
| Inverter | No |
| Rat Mesh | No |
| Delay Start | No |
| Power Consumption | 350 W |
| WiFi Connectivity | No |
IFB 24PM2B 24L Solo Microwave Oven with 69 Autocook Menus (Black)
Key Features
- 24 Litres, Solo Microwave
- Ideal for Baking, Cooking
- Controls: Touch Controls
- Interior: Anti Bacterial Cavity
- No. of Programs: 69 Autocook Menu
- Auto Defrost Function, Overheating Protection, Intelligent System Cooling
- 1 Year Product Warranty, 6 Years Warranty on Spare Parts Support, 3 Years Warranty on Magnetron
HAVELLS Breezo 40 Litres Personal Air Cooler with Breatheezee Technology (Dust Filter Net, White & Grey)
Casio G-Shock DW-5600UBB-1DR Digital Black Dial Men (G1513) (AA1104/115)
MAYUMI Trident 2 TB Hi-Speed Portable Hard Drive, Type-C and USB 3.0, 2-in-1 Mobile and PC Compatible, Heavy Duty Ultra Slim HDD, 2 Yrs Warranty (Trident, 2 TB)[AA1097/32]
| Brand | MAYUMI |
|---|---|
| Manufacturer | Mayumi |
| Series | Hi Speed External Hdd |
| Colour | Black And Red |
| Form Factor | External |
| Item Height | 1 Centimeters |
| Item Width | 10 Centimeters |
| Product Dimensions | 15 x 10 x 1 cm; 100 g |
| Hard Drive Size | 2 TB |
| Hard Disk Description | Portable Hard Disk Drive |
| Hard Drive Interface | USB 2.0/3.0 |
| Hard Disk Rotational Speed | 7200 RPM |
| Hardware Platform | PC |
| Included Components | External Hard Drive |
| Manufacturer | Mayumi |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 100 g |

















