Rico IRPRO 1500w Shockproof Japanese Technology Electric Water Heater Immersion Rod With Waterproof & Protection | Instant Heating With Bucket Holder | ISI Certified 2 Year Replacement Warranty
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Voltage | 230.0 |
| Item Length | 25 Centimetres |
| Brand | Rico |
| Colour | Purple |
| Wattage | 1500 Watts |
| Item Weight | 570 Grams |
| Manufacturer | Rico Appliances Pvt Ltd, Rico Appliances Pvt Ltd, 8th and 9th floor, Sapphire Building ,S V road, Khar (W) Mumbai-400052, Contact: 8879444877, Email: service@rico.in |
| Manufacturer | Rico Appliances Pvt Ltd |
| Country of Origin | India |
| Item model number | Rico IR1412 |
| ASIN | B0123P3PWE |
Kapiva BP Care Juice – 100% Ayurvedic Juice to Support Healthy Blood Pressure Levels| Arjuna, Jatamansi & 8 Other Herbs 1 Litre
| Brand | Kapiva |
| Item Form | Syrup |
| Manufacturer | Adret Retail Pvt. Ltd. (Kapiva)1, HIA, Jodhpur (Raj), India 342001 Lic No- 810 AYU E, Adret Retail Pvt. Ltd. (Kapiva)1, HIA, Jodhpur (Raj), India 342001 Lic No- 810 AYU E See more |
| Item Package Quantity | 1 |
| Package Information | Bottle |
MiniExplorer Monkey Ride-On Toy Car for Kids | Push Ride Car with Music, Horn, Backrest, Safety Guard, Under Seat Storage & Big Wheels | Baby Ride-On for 1-3 Years Boys & Girls – (Blue&Pink&Yellow)
| Model Number | Monkey Ride On - Blue |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
| Batteries Required | No |
| Material Type(s) | Plastic |
| Colour | Blue & Pink & Yellow |
| Product Dimensions | 48 x 27 x 38 cm; 1.8 kg |
| Item model number | Monkey Ride On - Blue |
| Manufacturer recommended age | 12 months and up |
| Manufacturer | Mini Explorer |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 1 kg 800 g |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Joy 2 Pots Electric Rice Cooker (0.6 L, White)
MIVI NEX 900
Blue Dial Analog Watch -For Men TWNTG09SMU10
Eveready 12W Emergency Inverter LED Bulb, Cool Day Light (6500K), Rechargeable Bulb with 3 Hours Backup, Ideal for Powercuts, Energy Efficient, B22 Base, Pack of 1
Fresh Oriental Premium Perfume Scent With Long Lasting Eau de Perfume _ 120 ml (For Men)
kenstar water purifier
AD-50C (50 Liters Capacity) Digital Display Dry Cabinet (Black) with Humidity Controller | Steel
AXR -NIMBUZ-K-XXL Riding Protective Jacket( BLACK, XXL)
VW 80 cm (32 inches) Linux Frameless Series HD Ready Smart LED TV VW32C3
| Screen Size | 32 Inches |
| Brand | VW |
| Display Technology | HD Ready |
| Resolution | 720p |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Special Feature | Supported Applications : Prime Video, Hotstar, Jio Cinema,Youtube, Zee5, plex, YUPPTV, Eros now, ALJAZEERA, Live News |
| Included Components | 1 LED TV, 1 Table Top Stand, 1 Wall Mount Bracket, 1 Remote Control |
| Connectivity Technology | Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 22D x 71.9W x 46H Centimeters |

















