Amazon Fire TV Stick HD (newest model), Alexa Voice Remote with TV power & volume controls, full HD streaming device
| Size | 38 x 142 x 16 mm |
| Weight | 43.4 g (without batteries) |
| Batteries | 2 AAA Alkaline (included) |
| Size | 3.4” x 1.2” x 0.5” (86 x 30 x 13 mm) |
| Weight | 1.1 oz (32.0 g) |
| Processor | Quad-core 1.7 GHz |
| GPU | IMG GE8300 |
| Storage | 8 GB internal |
| Wifi | Dual-band, dual-antenna wifi (MIMO) for faster streaming and fewer dropped connections than standard wifi. Supports 802.11a/b/g/n/ac wifi networks. |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 and Bluetooth Low Energy. Pair with compatible Bluetooth speakers, headphones, video game controllers, and more. |
Amkette New and Improved Optimus BT 4 in 1 Multi Device Wireless Keyboard/Bluetooth Keyboard | One Click Device Switching and AI Access for Windows, MacOs, Android and iOS, Dual OS Layout (Blue)
| Brand | Amkette |
|---|---|
| Manufacturer | Allied Electronics & Magnetics Private Limited C-64/4, Okhla Phase - 2, New Delhi - 110020, Allied Electronics & Magnetics Pvt. Ltd. |
| Series | Optimus Bluetooth 4 in 1 Keyboard |
| Colour | Blue |
| Item Height | 2 Centimeters |
| Item Width | 12.7 Centimeters |
| Product Dimensions | 28.7 x 12.7 x 2 cm; 330 g |
| Item model number | Optimus - Blue |
| Power Source | Battery Powered |
| Number of Batteries | 2 |
| Are Batteries Included | No |
| Included Components | 1 x 2.4G Receiver, 1 x Keyboard, 1 x QSG |
| Manufacturer | Allied Electronics & Magnetics Pvt. Ltd. |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 330 g |
Chefman 2200W Infrared Cooking Stove with BBQ, Stir-Fry, Hot Pot, Steam Mode & LED Panel Electric Cooking Heater (1 Burner)
- Brand: Chefman
- Model Number: 2200W Infrared Cooking Stove with BBQ, Stir-Fry, Hot Pot, Steam Mode & LED Panel
- Power Consumption: 2200
- Input Voltage : 230V-240V, 50Hz
- Number of Burners:1
- Hot Plate Type : Glass Flat-Surface Hot Plate
- Power Light Indicator : Yes
- Auto Shut Off: Yes
- Adjustable Temperature: Yes
- Material: Stainless Steel
- Suitable For: Home Utility
AG F1 Ash Gourd Seeds – Green with White Ash, Big Uniform Fruit
| Product Name | AG F1 Hybrid Ash Gourd Seeds |
|---|---|
| Brand | VNR |
| Crop Type | Vegetable |
| Crop Name | Ash Gourd Seeds |
- GREEN FRUIT WITH WHITE ASH PROVIDES WIDER ACCEPTABILITY & FETCHES BETTER PRICE
- GOOD FOR LONG-DISTANCE TRANSPORTATION
- UNIFORM BIG FRUITS SIZE WITH THICK FLESH
- HIGH YIELD POTENTIAL
- FIRST HARVEST : 80-110 DAYS
- SEED QUANTITY PER ACRE : 0.8-1.5 KGS
- SOWING DISTANCE BETWEEN ROE & RIDGES : 5-8 FEET
- SOWING DISTANCE BETWEEN PLANTS : 2-3 FEET
- COLOR : GREEN WITH WHITE ASH
Men Casual Brown Artificial Leather RFID Wallet -Mini (6 Card Slots)
Zeb Juke Bar 1500
HP 15 Laptop, AMD Ryzen 5 7520U (16GB DDR5,512GB SSD) Win11,M365 Basic(1yr)*Office Home24, Anti-Glare,15.6”/39.6cm,FHD,Backlit KB,FHD Camera w/Privacy Shutter,Radeon Graphics, Silver,1.59kg FC0690AU
Motorola mobile 5g 12gb ram 256 (Marshmallow Blue)
| OS | Android, Android 5.1 |
|---|---|
| RAM | 12 GB |
| Product Dimensions | 5 x 10 x 15 cm; 175 g |
| Batteries | 1 A batteries required. (included) |
| Item model number | 50 Fusion 5G |
| Wireless communication technologies | Cellular |
| Connectivity technologies | Bluetooth, USB, Wi-Fi |
| GPS | GLONASS |
| Special features | Fast Charging Support |
| Other display features | Wireless |
| Device interface - primary | Touchscreen |
| Resolution | 2400 x 1080 |
| Other camera features | Front, Rear |
| Audio Jack | usb type-c |
| Form factor | Slate |
| Battery Power Rating | 5000 Milliamp Hours |
| Phone Talk Time | 30 Hours |
| Whats in the box | Adapter |
| Manufacturer | Motorola |
| Item Weight | 175 g |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
HAVAI Jumbo 18+ Desert Cooler | 150L | 18-Inch Fan | Heavy-Duty 41mm Motor | 3-Side Honeycomb Pads | Auto Swing | Castor Wheels | 230V, 110W | White & Grey
| Brand | HAVAI |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Mounting Type | Freestanding |
| Special Feature | Aluminium Fan Blade, Auto Shut-Off, Oscillating Fan, Portable, Silent Operation |
| Colour | White and Grey |
| Air Flow Capacity | 20 Cubic Feet Per Minute |
| Controls Type | Knob |
| Reservoir Capacity | 150 Liters |
| Item Weight | 14 Kilograms |
| Model Name | Massey 150L |
Elevea HD Quality H32 4K 1080 Action Camera , Dual 2 inch LCD Screen 16 MP Image sensor Sports and Action Camera (Black, 16 MP)
OnePlus Nord 5 | Snapdragon 8s Gen 3 | Stable 144FPS Gaming | Dual 50MP Flagship Camera | Powered by OnePlus AI | 256GB 8GB | Phantom Grey
| Brand | OnePlus |
| Operating System | Android 15, OxygenOS 15 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| CPU Model | Snapdragon 8s Gen 3 |
| CPU Speed | 3 GHz |
| Brand | OnePlus |
| Operating System | Android 15, OxygenOS 15 |
| RAM Memory Installed Size | 12 GB |
| CPU Model | Others |
| CPU Speed | 3 GHz |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

















