AO Smith Geyser VAS PLUS 15 Litre | 5 Star BEE Rating | Powerful 2KW Water Geyser for Bathroom | 2X Corrosion Resistant | Storage Water Heater | Warranty: 7Yr Tank, 3Yr Heating Element, 2Yr Overall
| Brand | AO Smith |
| Capacity | 15 litres |
| Power Source | Corded Electric |
| Product Dimensions | 34.4W x 44.9H Centimeters |
| Special Feature | Advance PUF Insulation, Blue Diamond Glass Lined Tank, Incoloy Heating Element, Shock Proof Body & Thermal cut-out for safety, Suitable for High rise buildings See more |
USHA New Bloom Series Lily Nova (Inspired by Lily) 4-Blade BLDC Ceiling Fan with Bi-Directional Feature | Sleep/Boost/Timer Modes | RF Remote | Dust-Resistant | Whisper-Quiet (White & Light Pink)[AA1098\8]
| Brand | USHA |
| Colour | White & Light Green |
| Electric fan design | Ceiling Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | Art Deco |
| Product Dimensions | 62.5D x 28.8W x 62.3H Centimeters |
| Room Type | Bedroom, Dining Room, Home Office, Kitchen, Study Room |
| Special Feature | Dust Resistant, Heavy Duty, Remote Controlled |
| Recommended Uses For Product | Air Circulation, Cooling, Drying, Ventilating |
| Mounting Type | Ceiling Mount |
Amazon Brand – Umi Kamadhenu Cow God Idol Religious Sculpture Figurine in Brass (Height 7 Inch)(AA1103/108)
Symphony HiFLO 40 Litres Room Air Cooler with i-Pure Technology (Cool Flow Dispenser, Light Grey)
Symphony Diet 22T 22 Litres Personal Air Cooler with i-Pure Technology (Cool Flow Dispenser, White)
PHILIPS 1000 Watt 4 Jars Juicer Mixer Grinder (22000 RPM, Rotary Knob Control, Black/White)
Key Features
- Watt: 1000 W Motor, 22000 RPM
- Functions: Dry Grinding, Blending, Wet Grinding, Juicing, Mixing
- Jar Types: 1.75L Wet Grinding Jar, 1.5L Blender Jar, 1.0L Dry Grinding Jar, 0.5L Chutney Grinding Jar
- Blades: Stainless Steel Blades
- Body Material: ABS Plastic & Stainless Steel
- 90 sec perfect grinding, Leak Proof Jars, 4 Multifunctional Jars, Unbreakable Blades
- 2 Years Warranty and 5 Years Motor Warranty
Battery Operated Bike for Kids with Foot Accelerator & Music & Training Wheels Bike Battery Operated Ride On (Green) [AA1096/96]
Brand: Miss & Chief
Model Number: V10 Sports Bike
Type: Bike
Age Group: 2-8 Year's Kids
Minimum Age: 1+ years
Maximum User Weight: 45 kg
Speed: 5 km/hr
Brand Color: Red
Delivery Condition: DIY(Do-It-Yourself)
Model Name: Battery Operated Bike for Kids with Foot Accelerator & Music & Training Wheels
Color: Green
Number of Seats: 1
Material: Plastic
Character: Bike
Battery Operated: Yes
No Of Batteries: 1
Battery Type: Lead-Acid Battery
Rechargeable: Yes
Electric or Non-electric: Electric
Lights: Yes
Sound: Yes
Key Features: Realistic Driving Experience
Ideal For: Boys & Girls
Orient Maverick 25 Litre 5 Star Vertical Storage Geyser with Whirlflow Technology (Grey)
-
-
Product Category
-
Geyser Type
- Storage Water Geyser
-
Heat Source
- Electricity
-
Capacity
- 25 Litres
-
Suitable For
- Bathroom
-
Operation Type
- Manual
-
Installation Type
- Wall Mount
-
Mounting Type
- Vertical
-
Storage Availablity
- Yes
-
-
-
Manufacturer Details
-
Brand
- Orient
-
Model Series
- Maverick
-
Model Number
- SWMA25VMP8K2-GB
-
-
-
Product Dimensions (Open)
-
Dimensions In CM (WxDxH)
- 36.00 x 37.50 x 54.20
-
Product Weight
- 9.6 Kg
-
Dimensions In Inches (WxDxH)
- 14.17 x 14.76 x 21.34
-
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Symphony Touch 40 Litres Desert Air Cooler with CFD Technology (Inverter Compatible, Grey & Brown)
Wishmaster Driving 4 Motor EV Cars for 1, 2, 3, 4, 5, 6 Years | Remote + Steering + Mobile App Control | Kids Jeeps (Medium Size F-Raptor [1-8 Year Kids], Yellow) [AA1097 / 24]
| Assembly Required | Yes |
|---|---|
| Batteries Required | Yes |
| Batteries Included | Yes |
| tech_spec_battery_description_toys | Rechargeable 12V battery |
| Material Type(s) | Metal, Plastic |
| Colour | Yellow |
| Product Dimensions | 50 x 30 x 30 cm; 16 kg |
| Batteries | 1 12V batteries required. (included) |
| Item part number | Baby Jeeps |
| Manufacturer recommended age | 24 months and up |
| Manufacturer | Wishmaster - India |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 16 kg |
- Car Loading Capacity :- 40 – 50 Kg Max , Jeep Weight Is 13 Kg , 1 Seat Car Suitable For 7 Year Max
- Technical Details :- 2 Battery ( 6v /4AH) VRLA Battery , 2Motor On Wheels + 1 Steering Motor (380) 12V/16000 RPM , MP3 & USB Interface Front & Back Rocking 2.4 GHz Remote Control Dual Color Tone Headlight
BOSCH TrueMixx Pro 1000 Watt 4 Jars Mixer Grinder (24000 RPM, Stone Pounding Technology, Black)
Key Features
- Watt: 1000 W Motor, 24000 RPM
- Functions: Blending, Dry Grinding, Wet Grinding, Juicing
- Jar Types: 1.5L Blender Jar, 1.5L Wet Grinding Jar, 1.0L Dry Grinding Jar, 0.4L Chutney Grinding Jar
- Blades: 5 Stainless Steel Blades
- Body Material: ABS Plastic & Stainless Steel
- Overload Protection, Pulse Function, Strong Suction Feet
- 2 Years Warranty

















