USHA New Bloom Series Lily Nova (Inspired by Lily) 4-Blade BLDC Ceiling Fan with Bi-Directional Feature | Sleep/Boost/Timer Modes | RF Remote | Dust-Resistant | Whisper-Quiet (White & Light Pink)[AA1098\8]
| Brand | USHA |
| Colour | White & Light Green |
| Electric fan design | Ceiling Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | Art Deco |
| Product Dimensions | 62.5D x 28.8W x 62.3H Centimeters |
| Room Type | Bedroom, Dining Room, Home Office, Kitchen, Study Room |
| Special Feature | Dust Resistant, Heavy Duty, Remote Controlled |
| Recommended Uses For Product | Air Circulation, Cooling, Drying, Ventilating |
| Mounting Type | Ceiling Mount |
Amazon Brand – Umi Kamadhenu Cow God Idol Religious Sculpture Figurine in Brass (Height 7 Inch)(AA1103/108)
Symphony HiFLO 40 Litres Room Air Cooler with i-Pure Technology (Cool Flow Dispenser, Light Grey)
Symphony Diet 22T 22 Litres Personal Air Cooler with i-Pure Technology (Cool Flow Dispenser, White)
PHILIPS 1000 Watt 4 Jars Juicer Mixer Grinder (22000 RPM, Rotary Knob Control, Black/White)
Key Features
- Watt: 1000 W Motor, 22000 RPM
- Functions: Dry Grinding, Blending, Wet Grinding, Juicing, Mixing
- Jar Types: 1.75L Wet Grinding Jar, 1.5L Blender Jar, 1.0L Dry Grinding Jar, 0.5L Chutney Grinding Jar
- Blades: Stainless Steel Blades
- Body Material: ABS Plastic & Stainless Steel
- 90 sec perfect grinding, Leak Proof Jars, 4 Multifunctional Jars, Unbreakable Blades
- 2 Years Warranty and 5 Years Motor Warranty
Battery Operated Bike for Kids with Foot Accelerator & Music & Training Wheels Bike Battery Operated Ride On (Green) [AA1096/96]
Brand: Miss & Chief
Model Number: V10 Sports Bike
Type: Bike
Age Group: 2-8 Year's Kids
Minimum Age: 1+ years
Maximum User Weight: 45 kg
Speed: 5 km/hr
Brand Color: Red
Delivery Condition: DIY(Do-It-Yourself)
Model Name: Battery Operated Bike for Kids with Foot Accelerator & Music & Training Wheels
Color: Green
Number of Seats: 1
Material: Plastic
Character: Bike
Battery Operated: Yes
No Of Batteries: 1
Battery Type: Lead-Acid Battery
Rechargeable: Yes
Electric or Non-electric: Electric
Lights: Yes
Sound: Yes
Key Features: Realistic Driving Experience
Ideal For: Boys & Girls
Orient Maverick 25 Litre 5 Star Vertical Storage Geyser with Whirlflow Technology (Grey)
-
-
Product Category
-
Geyser Type
- Storage Water Geyser
-
Heat Source
- Electricity
-
Capacity
- 25 Litres
-
Suitable For
- Bathroom
-
Operation Type
- Manual
-
Installation Type
- Wall Mount
-
Mounting Type
- Vertical
-
Storage Availablity
- Yes
-
-
-
Manufacturer Details
-
Brand
- Orient
-
Model Series
- Maverick
-
Model Number
- SWMA25VMP8K2-GB
-
-
-
Product Dimensions (Open)
-
Dimensions In CM (WxDxH)
- 36.00 x 37.50 x 54.20
-
Product Weight
- 9.6 Kg
-
Dimensions In Inches (WxDxH)
- 14.17 x 14.76 x 21.34
-
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Symphony Touch 40 Litres Desert Air Cooler with CFD Technology (Inverter Compatible, Grey & Brown)
Wishmaster Driving 4 Motor EV Cars for 1, 2, 3, 4, 5, 6 Years | Remote + Steering + Mobile App Control | Kids Jeeps (Medium Size F-Raptor [1-8 Year Kids], Yellow) [AA1097 / 24]
| Assembly Required | Yes |
|---|---|
| Batteries Required | Yes |
| Batteries Included | Yes |
| tech_spec_battery_description_toys | Rechargeable 12V battery |
| Material Type(s) | Metal, Plastic |
| Colour | Yellow |
| Product Dimensions | 50 x 30 x 30 cm; 16 kg |
| Batteries | 1 12V batteries required. (included) |
| Item part number | Baby Jeeps |
| Manufacturer recommended age | 24 months and up |
| Manufacturer | Wishmaster - India |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 16 kg |
- Car Loading Capacity :- 40 – 50 Kg Max , Jeep Weight Is 13 Kg , 1 Seat Car Suitable For 7 Year Max
- Technical Details :- 2 Battery ( 6v /4AH) VRLA Battery , 2Motor On Wheels + 1 Steering Motor (380) 12V/16000 RPM , MP3 & USB Interface Front & Back Rocking 2.4 GHz Remote Control Dual Color Tone Headlight
BOSCH TrueMixx Pro 1000 Watt 4 Jars Mixer Grinder (24000 RPM, Stone Pounding Technology, Black)
Key Features
- Watt: 1000 W Motor, 24000 RPM
- Functions: Blending, Dry Grinding, Wet Grinding, Juicing
- Jar Types: 1.5L Blender Jar, 1.5L Wet Grinding Jar, 1.0L Dry Grinding Jar, 0.4L Chutney Grinding Jar
- Blades: 5 Stainless Steel Blades
- Body Material: ABS Plastic & Stainless Steel
- Overload Protection, Pulse Function, Strong Suction Feet
- 2 Years Warranty
TOSHIBA Canvio Ready 1TB USB (3.0) Portable Hard Disk Drive (Plug-and-play Technology, Black)
Mivi Visit store Mivi Fort Sonic 400 Soundbar, 5.1 Channel, Multi-Input and EQ Modes, BT v5.3 400 W Bluetooth Soundbar (Black, Silver, 5.2 Channel)
Other Details
Chassis Material
Yes
Yes
Sensitivity
450 dB
450 dB
Remote Control Support
Yes
Yes
Driver Size
2.25
2.25
Speaker Type
Mini Soundbar
Mini Soundbar
Audio Features
Maximum Output RMS Center Satellite
450 W
450 W
In the Box
Sales Package
1 Soundbar with Subwoofer, Remote, User Manual, Warranty Card, 2 Satelite Speakers
1 Soundbar with Subwoofer, Remote, User Manual, Warranty Card, 2 Satelite Speakers
General
Brand
Mivi
Mivi
Model Number
SBFTD43
SBFTD43
Model Name
Fort Sonic 400 Soundbar, 5.1 Channel, Multi-Input and EQ Modes, BT v5.3
Fort Sonic 400 Soundbar, 5.1 Channel, Multi-Input and EQ Modes, BT v5.3
Type
Soundbar
Soundbar
Bluetooth
Yes
Yes
Memory Card Slot
No
No
Configuration
5.2
5.2
Power Source
AC Adapter
AC Adapter
Power Output (RMS)
400 W
400 W
Frequency Response
35-20KHZ
35-20KHZ
Impedance
8
8
Color
Black, Silver
Black, Silver
Wired/Wireless
Wireless
Wireless
Subwoofer
1
1
Built-in Fm Radio
No
No
Outdoor Usage
No
No
Brand Color
Black, Silver
Black, Silver
Dimensions
Width
69 cm
69 cm
Height
4.85 cm
4.85 cm
Depth
4.85 cm
4.85 cm
Product Details
Headphone Jack
No
No
Configuration
5.2 Channel
5.2 Channel
Memory Card Supported
No
No
Compatible Devices
Laptop, Mobile
Laptop, Mobile
Connector Type
Bluetooth, USB, HDMI, COAXIAL
Bluetooth, USB, HDMI, COAXIAL
USB Ports
1 USB Ports
1 USB Ports
Bluetooth
5.3
5.3
Bluetooth Range
10 m
10 m
Touch Pad
No
No
Smart Assistant Technology
NA
NA

















