Epson Ecotank L3260 A4 Wi-Fi All-in-One Ink Tank Colour Printer, Black
Medimix Clear Glycerine Oil Balance Bathing Bar Soap for Oily Skin 100g (3 + 1 Combo Pack) | Infused with Eucalyptus Oil & Mint
| Brand | Medimix |
| Item Weight | 75 Grams |
| Item dimensions L x W x H | 29.7 x 19 x 19 Centimeters |
| Scent | Harbal |
| Age Range (Description) | Adult |
| Skin Type | All |
| Item Package Quantity | 1 |
| Product Benefits | Cleansing |
| Item Form | Bar |
| Material Feature | It contains the unique and time tested combination of Eucalyptus Oil, Mint and Glycerine |
Livpure Koolbliss Neo Desert Air Cooler 110L| 190W Motor |Thermal Overload Protection| 43Ft. Powerful Air Throw |High Speed Fan|Inverter Compatible|2 Yrs Motor Warranty & 1 Yr Comprehensive (White)
| Brand | Livpure |
| Material | Plastic |
| Mounting Type | Freestanding |
| Special Feature | Built-In Wheel, Low Water Indicator, MOTOR WITH TOP (TEMPERATURE OVERLOAD PROTECTION) WORKS ON INVERTER, Oscillating Fan, Portable See more |
| Colour | White & Blue |
| Air Flow Capacity | 5800 Cubic Feet Per Minute |
| Controls Type | Knob |
| Reservoir Capacity | 110 Liters |
| Floor Area | 350 Square Feet |
| Item Weight | 18.2 Kilograms |
Epson EcoTank L3252 Wi-Fi All-in-One Ink Tank Printer (Black)
| Product Dimensions | 20D x 20W x 10H Centimeters |
|---|---|
| Controller Type | Android, iOS |
| Maximum Media Size | 5.8 x 8.3 |
| Included Components | Printer, CD DVD Tray, Power Cable and USB Cable, Ink Bottles |
| Print media | Envelopes, Paper (plain) |
| Scanner Type | Flatbed |
| Max Input Sheet Capacity | 100 |
| Max Copy Speed (Black and White) | 33 ppm |
| Compatible Devices | Smartphones |
| Maximum Colour Print Resolution | 5760 x 1440 |
| Sheet Size | 21 x 29.7 |
| Maximum Black and White Print Resolution | 5760 x 1440 dots_per_inch |
| Warranty Type | Limited |
| Dual-sided printing | No |
| Wattage | 12 Watts |
| Max copy resolution colour | 5760 x 1440 |
| Max copy resolution black-white | 5760 x 1440 dpi |
| Duplex | Manual |
| Hardware Interface | Ethernet |
| Ink Colour | Magenta, Cyan, Black, Yellow |
| Additional Printer functions | Copy, Scan |
| Control Method | App |
| Model Series | L3252 |
| Printer Ink Type | Dye-Based Ink |
| Manufacturer | EPSON INDIA PVT LTD, EPSON INDIA PVT LTD |
| Form Factor | All-in-One |
| Item model number | L3252 |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Operating System | Windows XP / XP Professional / Vista / 7 / 8 / 8.1 / 10 |
| Are Batteries Included | No |
| Manufacturer | EPSON INDIA PVT LTD |
| Country of Origin | Philippines |
| Item Weight | 5 kg 600 g |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Bajaj Shield Series Arteon 55L Desert Air Cooler | Dual Side Water Inlet | Inverter Compatible | 60Ft Air Throw | Ice Chamber | 1 Year Warranty【White】
LG 7 Kg 5 Star Wind Jet Dry Semi-Automatic Top Loading Washing Machine (P7020NGAZ, Dark Gray, Rat Away Feature)
| Capacity | 7 Kilograms |
| Colour | Dark Gray |
| Brand | LG |
| Product Dimensions | 48D x 81W x 98H Centimeters |
| Special Feature | Collar Scrubber, Normal Pulsator, Protective Rat Mesh, Rust Free Plastic Base, Wind Jet Dry |
| Cycle Options | Gentle, Normal, Strong |
| Voltage | 230 Volts |
| Controls Type | Knob |
| Maximum Rotational Speed | 1300 RPM |
Noise Twist Go Round dial Smartwatch with BT Calling, 1.39″ Display, Metal Build, 100+ Watch Faces, IP68, Sleep Tracking, 100+ Sports Modes, 24/7 Heart Rate Monitoring (Jet Black)
| Brand | Noise |
|---|---|
| Manufacturer | Nexxbase Marketing Pvt. Ltd, Noise |
| Series | NoiseFit |
| Colour | Jet Black - Twist Go |
| Item Height | 9.3 Centimeters |
| Item Width | 9.1 Centimeters |
| Standing screen display size | 1.39 Inches |
| Product Dimensions | 5.7 x 9.1 x 9.3 cm; 0.05 g |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | wrb-sw-twistgo-std-blk_blk |
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Wattage | 240 Watts |
| Operating System | Smartwatch |
| Battery Charge Time (in hours) | 2 Hours |
| Average Battery Life (in hours) | 7 Days |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 210 Milliampere Hour (mAh) |
| Lithium Battery Weight | 35 Grams |
| Number of Lithium Ion Cells | 1 |
| Number of Lithium Metal Cells | 1 |
| Included Components | Smartwatch, Magnetic Charger, User Manual, Warranty Card |
| Manufacturer | Nexxbase Marketing Pvt. Ltd |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 0.05 g |
LG 7 Kg, 5 Star, Direct Drive Technology, Steam Wash, 6 Motion DD, Fully-Automatic Front Load Washing Machine (FHB1207Z2M, Allergy Care, In-Built Heater, Touch Panel, Middle Black)
SESA Ayurvedic Hair Oil With Bhringraj & 17 Rare Herbs With Coconut Oil and 4 Nourishing For Hair Growth Help Control Hair Fall with Easy Applicator For Women and Men (200 ml)
VW 109 cm (43 inches) Linux Frameless Series Full HD Smart LED TV VW43C3
| Screen Size | 43 Inches |
| Brand | VW |
| Display Technology | Full HD |
| Resolution | 1080p |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Special Feature | Supported Applications : Prime Video, Hotstar, Jio Cinema,Youtube, Zee5, plex, YUPPTV, Eros now, ALJAZEERA, Live News | Linux OS |
| Included Components | 1 LED TV, 1 Table Top Stand, 1 Wall Mount Bracket, 1 Remote Control |
| Connectivity Technology | Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 10D x 60W x 97H Centimeters |

















