iphone 17 (Black, 256 GB)
- DESIGNED TO DELIGHT. BUILT TO LAST — iPhone 17 comes in five gorgeous colours, with a brighter 15.93 cm (6.3″) display and a Ceramic Shield 2 front that’s 3x more scratch resistant.
- SMOOTHER. BRIGHTER. BRILLIANT — Smooth scrolling with ProMotion up to 120Hz, better outdoor contrast with 3,000 nits peak brightness and 33% fewer reflections compared with previous generation.
- 18MP CENTER STAGE FRONT CAMERA — Flexible ways to frame your shot. Smarter group selfies, Dual Capture video for simultaneous front and rear recording, and more.
- STUNNING SHOTS — Capture super-high-resolution shots by default with the 48MP Dual Fusion camera system, 4x optical zoom range and 48MP Fusion Ultra Wide camera.
- A19 CHIP. POWER PLAYER. ENERGY EXPERT — With a 5-core GPU, the enhanced neural engine helps power everything you do on iPhone — from Apple Intelligence to AAA games.
- CHARGES FAST. MAKES IT LAST — All-day battery life with up to 30 hours of video playback. Charge up to 50% in 20 minutes.
- iOS — A fresh design with Liquid Glass. Beautiful, delightful and instantly familiar. With a more vibrant Lock Screen, customisable backgrounds and polls in Messages, Call Screening and more.
Clinic Plus Strong & Long Shampoo 1 L|| With Milk Proteins & Multivitamins for Healthy and Long Hair – Strengthening Shampoo for Hair Growth
| Brand | Clinic Plus |
| Item Form | Liquid |
| Hair Type | All, Dry, Fine, Normal, Oily |
| Scent | Sweet and Light |
| Age Range (Description) | Adult |
| Special Feature | Strengthening |
| Product Benefits | Hairfall & Thinning |
| Liquid Volume | 1 Litres, |
| Recommended Uses For Product | Hair Growth,Nourishing,Provides Protein |
| Number of Items | 1 |
ToysBuddy Kick and Play Multi-Function ABS High Grade Plastic Piano Baby Gym and Fitness Rack Products
| Educational Objective(s) | Hand-Eye Coordination,Hand-Eye Coordination |
|---|---|
| Model Number | Toys and Games |
| Number of Game Players | 1 |
| Assembly Required | No |
| Batteries Required | No |
| tech_spec_battery_description_toys | 3 AA batteries |
| Material Type(s) | Plastic |
| Colour | Multicolor |
| Product Dimensions | 5 x 7 x 4 cm; 90 g |
| Batteries | 3 AA batteries required. |
| Item model number | Toys and Games |
| Manufacturer recommended age | 3 months - 15 years |
| Manufacturer | ToysBuddy |
| Country of Origin | India |
| Imported By | ToysBuddy |
| Item Weight | 90 g |
REDMI Note 15 Pro+ 5G (Carbon Black, 12GB + 256GB) | 200MasterPixel OIS Camera | Snapdragon 7s Gen 4 | CrystalRes AMOLED | IP69/69K | 6500mAh Si/C Battery | 100W HyperCharge
| OS | Android 15, Xiaomi HyperOS |
|---|---|
| Product Dimensions | 16.3 x 7.8 x 0.8 cm; 207 g |
| Connectivity technologies | 5G |
| GPS | False |
| Other display features | Wireless |
| Resolution | 1560 x 720 |
| Audio Jack | [Unknown] |
| Form factor | Bar |
| Colours | Carbon Black & Coffee Mocha & Mirage Blue |
| Battery Power Rating | 6500 |
| Whats in the box | Charger, cable, SIM eject tool, Warranty card, User guide, Protective case |
| Manufacturer | Redmi |
| Item Weight | 207 g |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Himalaya Head To Toe Baby Wash With Pure Cow Ghee 400Ml|Ph5.5|Aloe Vera|Soap Free |Safe For Newborn|For Baby’s Sensitive Skin From Day 1|No Parabens|No Phthalates|No Sulphates|Dermatologically Tested
Digital Alarm Clock, Table Clock with Automatic Sensor,Date and Temperature Display, Compact Desk Clock for students,Home,Office,Bedroom,Living Room, Home Decor, Corporate Use (white Digital)
Little’s Shape Sorter Cube | Shape Sorter Toys for Kids | 24 Multi-Color Shapes | Toddler Activity Toys for 1 Year Old+ | Baby Toys | Helps Develop Motor & Reasoning Skills | Kids Toys
| Educational Objective(s) | Color Recognition, Motor Skills |
|---|---|
| Model Number | Little's Shape sorter cube |
| Number of Puzzle Pieces | 24 |
| Assembly Required | No |
| Batteries Required | No |
| tech_spec_battery_description_toys | No batteries required |
| Material Type(s) | Plastic |
| Colour | Multicolor |
| Product Dimensions | 12.5 x 12.5 x 12.5 cm; 272 g |
| Item model number | Little's Shape sorter cube |
| Manufacturer recommended age | 12 months - 5 years |
| Manufacturer | Shree Sai Enterprises |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 272 g |
Cotton Swing for Kids , Chair Jhula 1-3 Years Old Babies with Safety Belt Swings ( Blue)
Seagate Ultra Compact 1 TB External Solid State Drive 1000 MB/S , Compatible With Window ,Mac ,Android ,iPhone, Tablets& Gaming Consoles (Dark Grey) (AA1104/116)
Digital Kitchen Clock & Stopwatch, Countdown Large Digits for Cooking, Chef Cooking Timer Clock with Loud Alarm,100% Mechanical Desk Timer Countdown Reminder Magnetic Back (Blue)
Climbing Stairs Dancing Duck Slide Toy With Light And Music -3 Piece Small Duck (Multicolor)
DIGITEK® (DCR-022) USB 3.0 High Speed Multi Card Reader, Support SDXC/SDHC/SD/Micro SDXC/Micro SD/CF Card, Support Operating System Window 7/8/10 or Higher, Mac OS 10.07 + Higher
| Brand | Digitek |
|---|---|
| Manufacturer | 011 4707 4444, IMS Mercantiles Pvt. Ltd., 011 4707 4444 |
| Model | DSH-52 |
| Model Name | DCR 022 |
| Product Dimensions | 4.1 x 11.2 x 16.5 cm; 80 g |
| Item model number | DSH-52 |
| Operating System | Windows 7 |
| Hardware Interface | USB |
| Compatible Devices | Camera, Personal Computer, Smartphone, Tablet |
| Special Features | Plug & Play |
| Number of items | 1 |
| Batteries Required | No |
| Data Transfer Rate | 5000 Megabits Per Second |
| Connector Type | USB |
| Media type | microSD |
| Manufacturer | IMS Mercantiles Pvt. Ltd., 011 4707 4444 |
| Item Weight | 80 g |

















