| Brand | AGARO |
|---|---|
| Capacity | 5 litres |
| Product Dimensions | 29D x 28W x 27.5H Centimeters |
| Power Source | Corded Electric |
| Product Care Instructions | Hand Wash |
| Colour | Silver & Black |
| Special Feature | Automatic Cooking |
| Material | Ceramic |
| Lid Material | Ceramic |
| Item Weight | 2930 Grams |
| Included Components | Ladle, Measuring Cup, Spatula, Steamer Basket |
| Voltage | 100 Volts |
| Model Name | Regency |
| Manufacturer | Universal Corporation Limited, UniversalCorporation Limited, Guangdong, China |
| Manufacturer | Universal Corporation Limited |
| Country of Origin | China |
| Item model number | Regency |
| ASIN | B0BMLQMLBC |
V-Guard iMagno 410 AC Stabilizer for 1.5 ton Inverter AC | Digital Display| Intelligent Time Delay System | Energy Efficient Design | 2 Year Warranty by V-Guard | White (Working Range 170-270 VAC) (AA1104/145)
- For Inverter AC up to 1.5 Ton: iMagno 410 AC stabilizer for 1.5 ton inverter AC is specifically designed to support inverter AC units with a capacity of up to 1.5 tons. Whether you have a compact inverter AC or a larger one, this stabilizer provides the ideal power supply to keep your AC functioning at its best.
- Initial Time Delay System: iMagno 410 AC stabilizer features an initial time delay system that protects and extends the life of your AC's compressor. By providing a gradual power supply during start-up, it reduces stress on the compressor, minimizing wear and tear, and enhancing its lifespan.
- High and Low Voltage Cut Off: Voltage fluctuations can be detrimental to the performance and longevity of your AC. iMagno 410 offers high and low voltage cut off functionality, automatically disconnecting the power supply when voltage levels exceed or drop below safe thresholds. This safeguard prevents damage to your AC, ensuring its longevity.
Crompton Wave Plus 400 mm High Speed Pedestal Fan | Adjustable Height | Smooth Oscillation | Superior Air Delivery | 2 Year Warranty | White
| Brand | Crompton |
| Colour | KD White |
| Electric fan design | Floor Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | Tropical |
| Product Dimensions | 56D x 22.5W x 47H Centimeters |
| Room Type | Dining Room, Home Office, Kitchen, Living Room |
| Special Feature | remote contorl |
| Recommended Uses For Product | Cooling |
| Mounting Type | Floor Mount |
Redmi Watch 3 Active Smartwatch with Bluetooth Calling (46.4mm LCD Display, 5ATM Water Resistant, Charcoal Black Strap)
AGARO Regency Electric Rice Cooker, 5L Ceramic Coated Inner Bowl, Cooks up to 1.5Kgs (approx.10 cups) raw rice, 700 W, Easy Grip handle, Automatic Cooking, Keep Warm Function, Multipurpose Cooking[AA1100/71]
Noise Diva Smartwatch with Diamond Cut dial, Glossy Metallic Finish, AMOLED Display, Mesh Metal and Leather Strap Options, 100+ Watch Faces, Female Cycle Tracker smart Watch for Women (Rose Pink)[AA1100/166]
| Operating System | Android, IOS |
| Special Feature | Activity Tracker, Calorie Tracker, Heart Rate Monitor, Notifications, Oxymeter (SpO2) |
| Connectivity Technology | Bluetooth |
| Wireless Communication Standard | Bluetooth |
| GPS | No GPS |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
HOSLEY Decorative Modern Designer Round Wall Mirror| Metal Beaded Frame Wall Hanging Mirror| Iron Wall Mounted Mirror Perfect for Living Room Bathroom Bedroom Hall Wall Decor |Black
HAVELLS Elio 5 Star 1200mm 3 Blade BLDC Motor Ceiling Fan with Remote (Wood Finished Blades)
Key Features
- Sweep Size: 1200mm
- Power Consumption: 28 Watt, 5 Star Rating
- Speed Settings: 5
- RPM: 350
- Air Flow Volume: 13500 m3/hr
- BLDC Motor, All Direction Sensing RF Remote, Sleek & Minimalistic Design
- 2 Years Product Warranty
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Panasonic Warmer Series 1.8 Litre Electric Rice Cooker with Keep Warm Function (Blue)
Orient Electric 400 mm Table 77 | High Speed Table Fan | 2100 RPM 95 CMM | 100% Copper Motor | 90 Degree Oscillation | 3 Speed Control | Military Grade Guard | Black & Red
| Brand | Orient Electric |
| Colour | Black & Red |
| Electric fan design | Table Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | Modern |
| Product Dimensions | 46.5D x 21.2W x 46H Centimeters |
| Special Feature | High Speed, 90-Degree Oscillation, 3-Speed Control, Military Grade Guard, Thermal Overload Protection |
| Recommended Uses For Product | Cooling |
| Mounting Type | Tabletop Mount |
| Material | Plastic |
0RIENT ELECTRIC [AA1097 / 21]
SALES CONTAINS CONTAINS :
Motor, Down Rod, Shackle Kit, A pair of canopies, A set of 3 Blades, Remote, Batteries
Number of Shipping Packages: 01
General Brand : Orient Electric
Model Name : Ujala Prime
Brand Color : Brown
Number of Blades : 3
Remote: yes
Power Consumption : 32W
Motor Speed: 350
Design Type: Semi-Decorative
Type: Ceiling Fan
BEE Star Rating: 5

















