StyloFreeze USB Air cooler Mini air cooling cooler USB Air Cooler (Black) [AA1096/93]
Goboult Z40 with ENC Mic, 60Hr Battery, Metal Finish, Low Latency, 5.3v Bluetooth Headset (White, True Wireless)[AA1098]
Brand
GOBOULT
GOBOULT
Model ID
Z40 White
Z40 White
Brand Color
White
White
Color
White, Grey
White, Grey
Headphone Type
True Wireless
True Wireless
Inline Remote
Yes
Yes
Sales Package
1N Pair Earbuds, 1N Type-C Charging Cable, 1N User Manual, Extra Ear Tips
1N Pair Earbuds, 1N Type-C Charging Cable, 1N User Manual, Extra Ear Tips
Connectivity
Bluetooth
Bluetooth
Headphone Design
Earbud
Earbud
Compatible Devices
Laptop, Desktop, Mobile, Tablet
Laptop, Desktop, Mobile, Tablet
Fast Charging
No
No
Noise Cancellation
Yes
Yes
Flatwire
No
No
Primary Use
Music & Entertainment
Music & Entertainment
Additional Features
Key Features
One Touch Control and Voice Assistant, Auto Pairing, Monopod Feature, IPX5 Water Resistant, 60 hrs Playtime
One Touch Control and Voice Assistant, Auto Pairing, Monopod Feature, IPX5 Water Resistant, 60 hrs Playtime
Dimensions
Width
56.2 mm (5.62 cm)
56.2 mm (5.62 cm)
Depth
28.5 mm (2.85 cm)
28.5 mm (2.85 cm)
Height
50.16 mm (5.02 cm)
50.16 mm (5.02 cm)
Weight
60 g
60 g
Sound Features
Sensitivity
114 dBmW
114 dBmW
Impedance
16 Ohms
16 Ohms
Signal to Noise Ratio
90 dB
90 dB
Modulation
GFSK, DQPSK
GFSK, DQPSK
Minimum Frequency Response
20 Hz
20 Hz
Maximum Frequency Response
20000 Hz
20000 Hz
Sanosan bath & shampoo Hydrolysed Milk Protein Formula Daily Head To Toe Milky Wash No Tear Formula For Newborn Baby 2 In 1 Shampoo & Body Wash- 500 ml (AA1104/36)
| Brand | sanosan |
| Item Weight | 500 Milligrams |
| Item dimensions L x W x H | 10 x 5 x 22 Centimeters |
| Scent | Olive |
| Age Range (Description) | Baby |
| Skin Type | All |
| Item Package Quantity | 1 |
| Product Benefits | Hydrolyzed Milk Protein, Olea Europaea (Olive) Fruit Extrac |
| Special Feature | Hypoallergenic |
| Item Form | Gel |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Men Slim Fit Self Design Casual Shirt [AA1096/158]
Brand: Peter England
Style Code: PCSHLSLPH35948
Ideal For: Men
Size: 42
Fit: Slim
Fabric: Pure Cotton
Sleeve: Half Sleeve
Pattern: Self Design
Shirt Length: Hip Length
Hem: Curved
Color: White
Brand Color: White
Occasion: Casual
Suitable For: Western Wear
Reversible: No
Fabric Care: Machine wash as per tag
Pack of: 1
Net Quantity: 1
Himalaya Baby Basket Gift Pack (Violet), Pack of 9
- This gift basket for kids is also ideal for your own little one's use
- Baby massage oil 100ml, baby powder 200g, diaper rash cream 20g, gentle baby wipes 72 count, gentle baby shampoo 100ml and 2 PC gentle baby soap 125g, baby lotion 100 ml, gental baby bath 200 ml, baby cream 100 ml
| Model Number | 7003049 |
|---|---|
| Target gender | Unisex |
| Material | Country Mallow,Licorice ,Olive Oil ,Winter Cherry,Almond Oil ,Vetiver ,Yashada bhasma,Aloe Vera,Five-Leaved Chaste Tree,Indian Lotus,Chickpea,Hibiscus,Fenugreek and Green Gram |
| Material composition | Baby Gift Packs |
| Number of items | 1 |
| Style | Basket of 9 |
| Batteries required | No |
| Is portable | No |
| Product Dimensions | 26.2 x 20.4 x 16.9 cm; 1.84 kg |
| Item model number | 7003049 |
| Manufacturer recommended age | 0 - 3 years |
Fallon Ultra High Speed 24 Inch Smocked Brown with 30 Months Warranty Anti Dust 600 mm Ceiling Fan[AA1097/59]
General Information
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Athots |
| Model Type | Ceiling Fan |
| Design Type | Economy |
| Color | Brown |
| Brand Color | Smocked Brown |
| Number of Blades | 4 |
| Pack of | 1 |
| Reversible Rotation | No |
| Remote | No |
| BEE Star Rating | NA |
| Net Quantity | 1 |
Power & Performance
| Specification | Details |
|---|---|
| Power Requirement | 220–250 Volts AC |
| Power Consumption | 50 W |
| Motor Speed | 960 RPM |
| Airflow | 8000 CFM |
| Blade Sweep | 600 mm |
| Number of Speed Settings | 5 |
| Other Power Features | Inverter Friendly, Energy Saving |
Build & Design
| Specification | Details |
|---|---|
| Blade Material | GP |
| Body Material | Aluminium |
| Finish | Matt Finish with Superb Performance |
| Other Body Features | Heavy CRC Stamping |
| Feature | Anti Dust |
Amazon Brand – Solimo – Sleek Induction Bottom Aluminium Pressure Cooker – 5 Liter (Inner Lid), Silver(AA1103/90)
Storage Box 48pc Diecast Toy Car Unisex Racing Collection Pull Back Car set (Multicolor) [AA1102/303]
UN1QUE Tyre Inflator for Car, 150PSI Car Air Pump, 12V DC Portable Air Compressor for Tyre, Fast Inflation Speed Inflator Pump with LED Light (AA1104/109)
INGCO Lithium Ion Cordless Screwdriver CSDLI0442 Long Handle Screwdriver Set (Pack of 1)[AA1097/113]
INGCO CSDLI0442 Lithium-Ion Cordless Screwdriver Set (21-Piece)
The INGCO CSDLI0442 is a compact, high-performance cordless screwdriver designed for precision electronics and home assembly. Powered by a rechargeable Lithium-Ion battery, it offers the perfect balance of portability and power, featuring an integrated LED work light for visibility in tight or dark spaces.
Key Features
-
Cordless Freedom: Lightweight, ergonomic design with a rechargeable battery for hassle-free use anywhere.
-
Smart Functionality: Equipped with Forward and Reverse rotation and an integrated LED Work Light.
-
Enhanced Grip: Features a durable plastic handle with a rubberized grip for maximum comfort and control.
-
Precision Control: Magnetic steel tips ensure secure bit retention and variable speed control for delicate electronics.
-
Versatile Kit: Includes a 21-piece set featuring a variety of bits to handle diverse screw types.
Technical Specifications
| Attribute | Details |
| Brand & Model | INGCO (CSDLI0442) |
| Power Source | Lithium-Ion Rechargeable Battery |
| Tip Material | High-Grade Steel (Magnetic) |
| Handle Material | Plastic with Rubber Overmold |
| Tip Size | 10 mm |
| Usage Type | Electronics, General Repair, Home DIY |
| Weight | 400 g (Lightweight) |
Product Dimensions
-
Height: 220 mm
-
Diameter: 50 mm
-
Color: Signature INGCO Yellow
In The Box (21-Piece Set)
-
1 x Cordless Screwdriver
-
3 x Precision Bits
-
16 x Standard Screw Bits
-
1 x User Manual/Instruction Booklet
Care & Maintenance
-
Keep the charging port free of dust.
-
Store in a cool, dry place to maintain battery health.
-
Wipe the rubber grip with a damp cloth to remove oils after use.

















