| Department | unisex-adult |
|---|---|
| Manufacturer | Rabbonix, Maharashtra |
| Country of Origin | India |
| Item model number | Rab/ToiletryBag/Blue/01 |
| Product Dimensions | 25 x 15 x 19 cm; 90 g |
| ASIN | B0BRNWJL36 |
Symbol Kids Girls Pure Cotton Kurta Sharara Set (2 pcs) | Ethnic Wear[AA1097/25]
| Item Length Description | Mid-thigh |
|---|---|
| Age Range Description | Kid |
| Manufacturer | RKM International LLP, Jaipur, RKM International LLP, Jaipur |
| Importer Contact Information | RKM International LLP, Jaipur |
| Item Type Name | Kurta Sharara Set |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 600 Grams |
| Manufacturer Contact Information | RKM International LLP, Jaipur |
| Packer Contact Information | RKM International LLP, Jaipur |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
PHILIPS 1000 Watt 4 Jars Juicer Mixer Grinder (22000 RPM, Rotary Knob Control, Black/White)
Key Features
- Watt: 1000 W Motor, 22000 RPM
- Functions: Dry Grinding, Blending, Wet Grinding, Juicing, Mixing
- Jar Types: 1.75L Wet Grinding Jar, 1.5L Blender Jar, 1.0L Dry Grinding Jar, 0.5L Chutney Grinding Jar
- Blades: Stainless Steel Blades
- Body Material: ABS Plastic & Stainless Steel
- 90 sec perfect grinding, Leak Proof Jars, 4 Multifunctional Jars, Unbreakable Blades
- 2 Years Warranty and 5 Years Motor Warranty
ASIAN Men’s MEXICO-11 Casual Sneaker Shoes with Synthetic Upper Lightweight Comfortable Mid Top Sneaker Shoes for Men’s & Boy’s[AA1098/50]
Wishmaster Driving 4 Motor EV Cars for 1, 2, 3, 4, 5, 6 Years | Remote + Steering + Mobile App Control | Kids Jeeps (Medium Size F-Raptor [1-8 Year Kids], Yellow) [AA1097 / 24]
| Assembly Required | Yes |
|---|---|
| Batteries Required | Yes |
| Batteries Included | Yes |
| tech_spec_battery_description_toys | Rechargeable 12V battery |
| Material Type(s) | Metal, Plastic |
| Colour | Yellow |
| Product Dimensions | 50 x 30 x 30 cm; 16 kg |
| Batteries | 1 12V batteries required. (included) |
| Item part number | Baby Jeeps |
| Manufacturer recommended age | 24 months and up |
| Manufacturer | Wishmaster - India |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 16 kg |
- Car Loading Capacity :- 40 – 50 Kg Max , Jeep Weight Is 13 Kg , 1 Seat Car Suitable For 7 Year Max
- Technical Details :- 2 Battery ( 6v /4AH) VRLA Battery , 2Motor On Wheels + 1 Steering Motor (380) 12V/16000 RPM , MP3 & USB Interface Front & Back Rocking 2.4 GHz Remote Control Dual Color Tone Headlight
PHILIPS 800 Watt 3 Jars Mixer Grinder (MicroGrind Technology, Green)
PHILIPS 750 Watt 3 Jars Mixer Grinder (Turbo Motor, Premium Blue)
Beige Dobby Cotton Stripe Pants [AA1097 / 23]
PRODUCT SPECIFICATION:-
- Features a dobby weave texture with subtle stripe detailing.
- Designed with a comfortable waistband for ease.
- Finished with a clean button fastening and zip fly.
- Consists of 2 front and 2 back pockets detailing.
- Made from a comfortable blend of 97% cotton and 3% polyester.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

















