GRAPHENE 4X4 Remote Control Drift Stunt Car 4WD Racing Fall Resistant RC Car 360° Rotating Dual Sided Climbing High-Speed Tumbling Cross-Country Battle Off Road Rechargeable Adults Boy Girl (AA1104/168)
- 🚙DURABLE AND FALL RESISTANT DESIGN: Graphene double-sided car is designed with a sturdy structure and fall-resistant material, ensuring a safe and long-lasting experience for children, especially for users like "young boys" who love to play rough
- 🏎️HIGH-SPEED DRIFTING AND ABILITY: The car is designed for high-speed drifting and climbing, enabling users to experience the thrill of off-road adventures and test their driving skills
- 🚙HIGH QUALITY MATERIAL: The high speed rc racing car is made of high quality material with sturdy and solid structure, which is not easy to be broken when extruded. The body with crash-resistance to protect the internal parts effectively.
- 🔋RECHARGEABLE & BATTERY-Efficient: The toy is rechargeable, reducing the need for batteries and minimizing environmental impact, perfect for eco-conscious parents like "environmentally aware mothers" who prioritize sustainability
Amazon Brand – Supples Baby Swing for Kids | Non-Toxic Plastic | Indoor & Outdoor Use | Adjustable Design with Safety Belt | Age 6 Months to 4 Years | Green & Grey , BLUE & PINK (AA1102/42)
| Brand | Supples | |
| Colour | GREY & GREEN ,
|
|
| Item Weight | 2200 Grams | |
| Frame Material | Plastic | |
| Maximum Weight Recommendation | 15 Kilograms |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Symbol Kids Girls Pure Cotton Kurta Sharara Set (2 pcs) | Ethnic Wear[AA1097/25]
| Item Length Description | Mid-thigh |
|---|---|
| Age Range Description | Kid |
| Manufacturer | RKM International LLP, Jaipur, RKM International LLP, Jaipur |
| Importer Contact Information | RKM International LLP, Jaipur |
| Item Type Name | Kurta Sharara Set |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 600 Grams |
| Manufacturer Contact Information | RKM International LLP, Jaipur |
| Packer Contact Information | RKM International LLP, Jaipur |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
HP v236w USB 2.0 Meta l (32GB & 64GB & 128GB ) Pen Drive
| Brand | HP |
| Memory Storage Capacity | 32 GB |
| Hardware Interface | USB 2.0 |
| Special Feature | Shockproof, Temperature Proof |
| Write Speed | 5 |
| Brand | HP |
| Memory Storage Capacity | 64 GB |
| Hardware Interface | USB 2.0 |
| Special Feature | Shockproof, Temperature Proof |
| Write Speed | 4 Megabytes Per Second |
| Brand | HP |
| Memory Storage Capacity | 128 GB |
| Hardware Interface | USB 2.0 |
| Special Feature | Dust Proof, Lightweight, Shockproof, Temperature Proof, Water Resistant |
| Write Speed | 4 Megabytes Per Second |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
HealthSense Chef-Mate KS 33 Digital Kitchen Weighing Scale & Food Weight Machine for Health, Fitness, Home Baking & Cooking with Free Bowl, 1 Year Warranty & Batteries Included
The Artment Your Artistic Apartment Modern Art Zen Tabletop Water Fountain – 20 cm Decorative Indoor Showpiece for Living Room, Bedroom, Office & Home Decor
Frizty Scalp Massage | Hair Massager for Hair Growth | Head Massager | Red light for hair | 96 Silicon Kneading Points Detachable Head, Stress Relief (Lavender)
| Use for | Head |
| Power Source | Battery Powered |
| Material | Plastic, Rubber Paint, Silicone |
| Item Weight | 350 Grams |
| Brand | Frizty |
| Colour | Lavender Scalp Massager |
| Special Feature | Cordless, Rechargeable, Waterproof |
| Massager form | Electric Scalp Massager |
| Product Dimensions | 9.5L x 7W x 9.5H Centimeters |
| Product Benefits | Stress Relief, Blood Circulation, Hair Growth, Relieve Pressure |
BAJAJ Pygmy Mini 110mm 3 Blade Rechargeable Personal Fan with 1800 mAh Battery (Silent Operation)
Key Features
- Sweep Size: 110mm
- Power Consumption: 10 Watt
- Battery: 1800 mAh
- Port Type: USB
- Speed Settings: 3
- RPM: 3300
- Powerful Airflow, Multi-Clip Function, Adjustable Tilt
- 1 Year Product Warranty
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
StarAndDaisy Pregnancy Pillow for Women – Pregnant Pillow & Maternity Pillow for Pregnancy Sleeping with Belly Support, Adjustable Butterfly Design, Organic Cotton Cover
| Brand | StarAndDaisy |
| Special Feature | Adjustable Width for a Customized Fit, Breathable and Washable Cover, More Supportive More Comfortable, Portable and Easy to Carry, Versatile for Every Situation |
| Colour | Light blue |
| Size | Momcare |
| Fill Material | Cotton |
| Shape | Semicircular |
| Recommended Uses For Product | Maternity, Resting, Sitting, Sleeping |
| Product Dimensions | 65L x 65W x 42H Centimeters |
| Number of Pieces | 1 |
| Item Weight | 400 Grams |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Xiaomi 4i 10000 mAh 22.5W Fast Charging Power Bank (2 Type A & 1 Type C Ports, QC 3.0 Support, Classic Black)
- Battery: 10000 mAH, Lithium-ion
- Fast Charging: Yes, 22.5 W
- Power Input Port: Type C
- ower Output Port: 1 Type C & 2 Type A
- Cable Included: Yes
- Power Delivery 3.0, Smart Power Management, Triple Port Charging
- 12 Months Warranty
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

















