| Number of Puzzle Pieces | 6 |
|---|---|
| Assembly Required | No |
| Batteries Required | Yes |
| Batteries Included | Yes |
| tech_spec_battery_description_toys | Lithium-Ion |
| Material Type(s) | Plastic |
| Remote Control Included? | Yes |
| Remote Control Type | Radio |
| Colour | Watch -Red |
| Product Dimensions | 18 x 16.5 x 16.5 cm; 750 g |
| Batteries | 2 AA batteries required. (included) |
| Manufacturer recommended age | 4 - 18 years |
| Manufacturer | Eli & Chi |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 750 g |
2 Burner Gas Stove, Manual Knob, Black, Brass, Heavy Brass Burner, Gas Powered
Samsung 45 W GaN 3 A Wall Charger for Mobile (Black) (AA1102)
Frido Cloud Comfort Sandal for Men | Soft Ortho Care Arch Support for Pain Relief, Anti-Skid Sole – Diabetic & Orthopaedic Footwear with Bounce Back Cushion for All-Day Comfort
- Material type : Upper - Soft PU Upper with adjustable strap, Lining - Smooth Vegan Leather lining, Footbed - Cushioned PU with ergonomic contouring, Outsole - Anti-skid lightweight PU, Closure Type - Slip-on with adjustable buckle, Footbed Covering - Vegan Leather Finish
- Water resistance level : Water Resistant
- Style : Men's Cloud Comfort Sandal
- Closure type : Pull-On
- Heel type : Flat
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Frido Cloud Comfort Sandal for Men | Soft Ortho Care Arch Support for Pain Relief, Anti-Skid Sole – Diabetic & Orthopaedic Footwear with Bounce Back Cushion for All-Day Comfort
- Material type : Upper - Soft PU Upper with adjustable strap, Lining - Smooth Vegan Leather lining, Footbed - Cushioned PU with ergonomic contouring, Outsole - Anti-skid lightweight PU, Closure Type - Slip-on with adjustable buckle, Footbed Covering - Vegan Leather Finish
- Water resistance level : Water Resistant
- Style : Men's Cloud Comfort Sandal
- Closure type : Pull-On
- Heel type : Flat
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Blood Roller Mixer For Pathalogy Lab |Blood Mixer Roller Mixer Spin for Mixing Tube | [AA1096/128]
- Efficient Mixing: Provides gentle yet thorough mixing of blood samples, preventing cell damage or hemolysis.
- Roller Design: Multiple rollers rotate smoothly to ensure even and continuous sample agitation.
- Ideal for Blood Tubes: Designed specifically for mixing blood collection tubes (e.g., EDTA, citrate, serum tubes).
- Applications: Perfect for blood banking, hematology, clinical labs, research labs, and sample prep.
Fire-Boltt Brillia Pro 51.3mm (2.02) Largest AMOLED Display, Bluetooth Calling,Premium Look Smartwatch ( Black Nylon Strap , Free Size) [AA1102/149]
ALLWIN HOUSEWARE W Multi-Purpose 3 Layer Trolley Storage Organizer and Kitchen Accessories Items for Kitchen Storage Rack Square Design Fruits & Vegetable Onion Potato (Square, 3 Layer) (AA1104/242)
JPT 12-volt Multi-Tasking 3/8-inch Keyless Chuck Cordless Drill Machine | 24 Nm Torque | 1350 RPM Speed | 2 Speed Gear | 18+1 Clutch | 1500mAh Battery | Fast Charger | 24-Piece Bits And Sockets |600 W [AA1102/268]
| Brand | JPT |
| Power Source | dc |
| Maximum Rotational Speed | 1300 RPM |
| Voltage | 12 Volts |
| Amperage | 12 Amps |
| Maximum Chuck Size | 0.4 Inches |
| Colour | RED/BLACK |
| Included Components | Cordless Drill Machine, Flexible Shaft Drill / Carry Case, Six Screw Bits / Three Wood Drill Bits, Three Wall Drill Bits / Nine Socket Wrenches, Two Batteries / One Charger See more |
| Special Feature | Adjustable Torque, Built-In LED Working Light, Cordless, Keyless Chuck |
| Product Dimensions | 19L x 5W x 18H Centimeters |

















