Koya’s Agarbathi Saphala Saffron Sandal, 100 g (PACk Of 6) (AA1104/127)
Nord CE5 5G (Black Infinity, 128 GB) [AA1102/132]
EOX E2 Low Speed Electric Scooter Non RTO with 60-80Km Range, Blue Portable Lithium Battery & Charger[AA1097/80]
| Brand | EOX |
|---|---|
| Model | EOX E2 |
| Product Dimensions | 175 x 72 x 109 cm; 90 kg |
| Item model number | EOX E2 |
| Manufacturer Part Number | EOX E2 |
| Material | Aluminium, Polypropylene |
| Size | 175 x 72 x 109 cm |
| Colour | Tri |
| Special Features | Dual Braking System, Lights, Non Slip Deck, Rechargeable, Wide Platform |
| Manufacturer | EOX ELECTRIC |
| Item Weight | 90 kg |
UrbanFold Sheesham Wood Diwan Bed For Living Room Solid Wood Diwan
Brand
Suncrown Furniture
Suncrown Furniture
Model Number
UrbanFold-DWalnut
UrbanFold-DWalnut
Seating Capacity
3
3
Finish Type
polish
polish
Type
Diwan
Diwan
Upholstery Included
No
No
Mattress Included
No
No
Storage Included
No
No
Care Instructions
Wipe with clean and dry cloth only.
Wipe with clean and dry cloth only.
Delivery Condition
DIY(Do-It-Yourself)
DIY(Do-It-Yourself)
Suitable For
Living Room, Seating
Living Room, Seating
Model Series Name
UrbanFold Sheesham Wood Diwan Bed For Living Room
UrbanFold Sheesham Wood Diwan Bed For Living Room
Wheels Included
No
No
Bush Included
No
No
UrbanFold Sheesham Wood Diwan Bed For Living Room Solid Wood Diwan[AA1097/79]
| Category | Specification | Details |
|---|---|---|
| In The Box | Sales Package | 1 Diwan |
| Material & Color | Primary Material | Solid Wood |
| Primary Material Subtype | Rosewood (Sheesham) | |
| Secondary Material | Solid Wood | |
| Secondary Material Subtype | Rosewood (Sheesham) | |
| Primary Color | Brown | |
| Finish Color | Walnut | |
| General | Brand | Suncrown Furniture |
| Model Number | UrbanFold-DWalnut | |
| Model Series Name | UrbanFold Sheesham Wood Diwan Bed For Living Room | |
| Seating Capacity | 3 | |
| Finish Type | Polish | |
| Type | Diwan | |
| Upholstery Included | No | |
| Mattress Included | No | |
| Storage Included | No | |
| Suitable For | Living Room, Seating | |
| Wheels Included | No | |
| Bush Included | No | |
| Care Instructions | Wipe with clean and dry cloth only | |
| Delivery Condition | DIY (Do-It-Yourself) | |
| Additional Features | Origin of Manufacture | India |
| Key Features | Solid Sheesham Wood Construction, Space-Saving Design, Modern Finish | |
| Dimensions | Width | 81.28 cm |
| Height | 50.8 cm | |
| Depth | 195.58 cm | |
| Weight | 70 kg | |
| Important Note | Cancellation Policy | Cancellation NOT allowed after 24 hrs of order booking |
| Disclaimer | Color Variation | May vary slightly due to lighting, pixel quality and color settings |
| Size Check | Ensure product fits through entrances and desired space | |
| Surface Variation | Unevenness up to 5 mm possible | |
| Installation | No civil work included; assembly only if required | |
| Shine Issue | Wipe with cloth to remove dust if shine appears dull |
ZEBRONICS Juke bar 9550 pro 5.2 Soundbar (625 Watts), Dolby Audio, Dual Wireless Subwoofer & Wired Satellite, BT v5.3, HDMI ARC, Optical, Powerful Bass, RGB LED Lights, Wall Mountable, Silver[AA1100/68]
| Brand | ZEBRONICS |
| Speaker Maximum Output Power | 625 Watts |
| Frequency Response | 40 Hz |
| Connectivity Technology | Auxiliary, Bluetooth, HDMI, USB |
| Audio Output Mode | Surround |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Midea 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC (Copper, Convertible 6-in-1 with Auto Intelligence,Turbo Mode for Faster Cooling, Auto Clean & HD+PM 2.5 Filter,2026 Model, Santis Max DLX-MAI18SD3R36F0, White)
Midea 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC (Copper, Convertible 6-in-1 with Auto Intelligence,Turbo Mode for Faster Cooling, Auto Clean & HD+PM 2.5 Filter,2026 Model, Santis Max DLX-MAI18SD3R36F0, White)[AA1097/78]
| Brand | Midea |
|---|---|
| Model | MAI18SD3R36F0 |
| Energy Efficiency | High Efficiency |
| Capacity | 1.5 Tons |
| Annual Energy Consumption | 854.39 Watts |
| Noise Level | 37 Decibels |
| Installation Type | Split System |
| Part Number | MAI18SD3R36F0 |
| Form Factor | Mini-Split |
| Special Features | Auto Clean, Dehumidifier, Fast Cooling, High Density Filter, Inverter Compressor |
| Colour | White |
| Voltage | 230 Volts |
| Wattage | 1435 Watts |
| Material | Plastic |
| Included Components | Remote, User Manual |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | Yes |
| Manufacturer | Carrier Midea India Private Limited |
| Country of Origin | India |
dRoNe wItH hD DuAl cAmErA BrUsHlEsS MoToR, oNe cLiCk tAkEoFf/lAnDiNg FlIp rOlLiNg gEsTuRe cOnTrOl wI-Fi cAmErA ReMoTe cOnTrOl sTuNnInG PhOtOs dRoNe-1080-4K (WZ-12)[AA1100/67]
★ Enhance Your Aerial Experience Equipped with dual 1080p HD cameras that can be adjusted within 90°, this drone offers a variety of angles for capturing stunning photos and videos. Meanwhile, with advanced FPV real-time transmission technology, you can enjoy real-time images through the app to capture beautiful scenery. ★ Intelligent Obstacle Avoidance and VR 3D Experience Experience intelligent 360° obstacle avoidance technology, which automatically detects and avoids obstacles, ensuring a safe and worry-free flight. With VR glasses and the dedicated mobile app, you can enjoy an immersive 3D experience from a unique perspective. The cool LED lights add a touch of spectacle to your flights, especially during nighttime operations. ★ Multiple Flight Modes and Designed for Beginners This drone offers various flight modes and stunts to enhance your flying experience. Perform 360° flips and draw flight paths on your phone through the trajectory flight feature, allowing for creative and exciting flights.
OG-11 Sneakers For Men[AA1097/77]
Campus OG-11 Men’s Sneakers (WHT/WINE)
In the Box
-
1 Pair of Shoes
-
Pack of 1
General Details
| Feature | Specification |
|---|---|
| Model Name | OG-11 |
| Article Number | OG-11 |
| Collection | OG Collection |
| Ideal For | Men |
| Occasion | Casual |
| Shoe Type | Sneakers |
| Closure | Lace-Ups |
| Brand Color | WHT/WINE |
| Color | White |
Size Information
| Size Type | Value |
|---|---|
| UK/India Size | 9 |
| Euro Size | 43 |
| Heel Height | 1 inch |
| Weight | 400 g (per single shoe)* |
Material & Build
-
Outer Material: PVC
-
Durable casual design
-
Comfortable everyday wear structure
Care Instructions
-
Wipe with a clean cloth to remove dust and dirt.
Key Highlights
-
Stylish White/Wine color combination
-
Lightweight build
-
Lace-up closure for secure fit
-
Ideal for daily casual wear
DERMATOUCH Multivitamin SPF 50 PA+++ Sunscreen Gel | UVA-UVB Protection | Zero White Cast | Unisex | 30g[AA1097/76]
| Scent | Unscented |
| Product Benefits | • Helps to prevent skin from premature ageing • Helps to prevent sun tanning & sun spots • Helps to prevent skin from photodamage • Helps to reduce sun caused pigmentation • Helps to protect skin from sun damage See more |
| Sun Protection Factor | 50 Sun Protection Factor (SPF) |
| Item Weight | 30 Grams |
| Number of Items | 1 |
| Net Quantity | 30.0 Grams |
| Skin Type | Dry to Normal & Combinatin Skin |
| Active Ingredients | SUNCAT DE, TINOSORB M, TEN VITAMIN COMPLEX |
| Item dimensions L x W x H | 6 x 4.4 x 10.8 Centimeters |
| Brand | DERMATOUCH |
Infinix GT 30 5G+ (Pulse Green, 8GB RAM, 256GB Storage) | Cyber Mecha Deisgn with LED Lights | 90FPS on BGMI | 1.5K 144Hz AMOLED Display | Segment’s 1st Gaming Triggers | 64MP Sony Camera | Infinix AI[AA1100/66]
| Brand | Infinix |
| Operating System | Android 15 || XOS 15 (Based on Android 15) |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Memory Storage Capacity | 256 GB |
| Resolution | 1520 x 720 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

















