Mivi Visit store Mivi Fort Sonic 400 Soundbar, 5.1 Channel, Multi-Input and EQ Modes, BT v5.3 400 W Bluetooth Soundbar (Black, Silver, 5.2 Channel[AA1098]
₹5,999.00 Original price was: ₹5,999.00.₹5,399.00Current price is: ₹5,399.00.
HIGHLANDER Men Green Relaxed Fit Track Pants[AA1098]
₹604.00 Original price was: ₹604.00.₹543.00Current price is: ₹543.00.
HELLCAT Boys Pack Of 5 Graphic Printed Cotton T-shirt[aa1098]
₹719.00 Original price was: ₹719.00.₹647.00Current price is: ₹647.00.
Product Details
- White graphic printed regular length short, regular sleeves Tshirt for boys
- Black graphic printed regular length short, regular sleeves Tshirt for boys
- Navy blue graphic printed regular length short, regular sleeves Tshirt for boys
- Beige graphic printed regular length short, regular sleeves Tshirt for boys
- Orange graphic printed regular length short, regular sleeves Tshirt for boys
Material & Care
Cotton
Machine wash
Specifications
Fabrics
Cotton
Fashion Trends
Graphic Print Others
Fit
Regular Fit
Length
Regular
Multipack Set
5
Neck
Round Neck
Number of Items
5
Occasions
Casual
SKU:
N/A
Category: Uncategorized
Additional information
| Size |
10-12y ,13-14y ,15-16y ,3-4 YRS ,5-6 YRS ,7-8y ,9-10y |
|---|
Reviews (0)
Be the first to review “HELLCAT Boys Pack Of 5 Graphic Printed Cotton T-shirt[aa1098]” Cancel reply
Shipping & Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
Bajaj ATX 4 750 watts 2-Slice Pop-up Toaster | Dust Cover & Slide Out Crumb Tray | 6-Level Browning Controls | Mid-Cycle Cancel Feature | 2-Yr Warranty | 750 watts | Electric Toaster 【White】
| Brand | Bajaj |
| Colour | White |
| Material | Stainless Steel |
| Product Dimensions | 29D x 18.5W x 16.5H Centimeters |
| Specific Uses For Product | Bread |
About this item
- ✅ TYPE: Bajaj Toaster 2 Slices; SERIES: ATX 4 Pop up Toaster; WATTAGE: 750W; Bread Toaster 2 Slice; COLOUR: White.
- ✅ ADJUSTABLE BROWNING CONTROL KNOB: ATX-4 is designed to deliver 6-LEVEL OF BREAD BROWNING CONTROL for convenient & desirable bread toast.
- ✅ DUST COVER: Included dust cover which prevent dust or any insects into the bread slots for better hygiene.
- ✅ SLIDE OUT CRUMB TRAY: It comes with easy Slide Out Crumb Tray for easy cleaning & maintenance.
- ✅ MID-CYCLE CANCEL FUNCTION: This pop up toaster is designed with MID-CYCLE CANCEL Function to avoid unwanted over bread toasting.
- ✅ EXTRA WIDE SLOT for accommodating different size of breads.
- ✅ COMPONENT INCLUDED: 1N Pop up Toaster, 1N Dust Cover, User manual, Warranty card.
Butterfly Jet Elite Mixer Grinder, 750W, 4 Jars (Grey)
| Brand | Butterfly |
| Colour | grey |
| Product Dimensions | 18D x 51W x 29H Centimeters |
| Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Special Feature | Auto Shut Off, Overheat Protection, Overload Protection, Shock Resistent |
| Capacity | 750 Watts |
| Voltage | 240 |
| Wattage | 750 Watts |
| Controls Type | Knob Control |
| Item Weight | 4.76 Kilograms |
About this item
- Wattage: 750 W; Voltage: 220-240V, 50-60Hz ; Revolution: 18500
- No of Jars: 4; Jar Size: 0.4,0.75,1 in Ltr; Jar Material: Stainless Steel jars and PC Juicer Jar; Body Material: ABS body; Cord Material: 180 CM; Blade Material: Stainless Steel; Speed Control: 3 Speed motor for faster and efficient grinding.Body: Body made of ABS which is shock free
- Motor Warranty: 2; Product Warranty: 2;
- Do not worry if you experience some burning smell when you run your mixer grinder for the 1st time.This is due to the motor varnish getting heated for the 1st timeThe problem should not recur in subsequent uses. If it does, please contact Brand Service Centre
- Read Manual Before Use
Carlton London Duke Men Leather Analog Dated Watch | Green Waterproof Watches for Men Boys Male Fashionable Trendy Quartz Movement Wrist Watch CLLSGRN
Faber 6L 1500W Digital Air Fryer | Fry, Bake, Roast, Toast, Defrost, Grill & Reheat | 85% Less Oil, 360° Air Cooking | 8-Preset Menu, LED Display & Touch Control, Non-Stick Pan, View Window | (Black)
| Special Feature | Temperature Control |
| Product Dimensions | 35.5D x 28W x 33.8H Centimeters |
| Colour | Black |
| Capacity | 6 litres |
| Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene |
About this item
- Food cooked in the Faber 1500W Digital Air Fryer with 6L Capacity contains up to 85% less fat than traditionally fried foods without losing the delicious tastes and crispy textures. The 360° Rapid Air Technology and Swirl Cooking Method used by this Faber air fryer cooks your food in a wholesome and even manner, which is more quick than ovens and with a minuscule amount of oil compared to deep-fried foods.
- The Non-Stick Sliding Pan allows food to be crispy and brown without sticking to the pan. And, the Temperature & Time Control Feature also allows manual setting of Time & Temperature based on the user’s need.
- Additionally, this Faber Air fryer is equipped with a digital touch panel, 8 preset menus and a view window that allows the user to watch the food as it gets cooked.
- Now switch to a more healthier cooking alternative with the Faber air fryer and Fry, Bake, Roast, Toast, Defrost, Grill & Reheat all in one device with 85% less oil.
- Enjoy a whopping 2 year warranty, so sit back, relax and cook delicious and healthy food with this Faber Air Fryer!
IFITech Wireless Smart Life 720P/1MP Video Resolution PIR Motion Detection Alert Night Vision Full HD Camera Built-in Rechargeable Battery Wireless Video Doorbell, Chime – Silver
KUHL Prima A7 1200mm Stylish 65% Power Saving BLDC Ceiling Fan with Remote |29W | BEE 5 Star Rated & ISI Marked|High Air Delivery with LED Indicators|2 Yrs Warranty |Espresso Brown Visit the KUHL Store
| Brand | KUHL |
| Colour | Espresso |
| Electric fan design | Ceiling Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | Prima A7 |
| Product Dimensions | 24D x 24W x 21H Centimeters |
| Special Feature | Timer |
| Mounting Type | Ceiling Mount |
| Controller Type | Remote Control |
| Material | Plastic |
About this item
- ENERGY EFFICIENT AND POWER SAVING UP TO 65% - Kühl Stylish Fans come with revolutionary and super energy-efficient BLDC motor technology that consumes less energy. Kuhl fans consume 65% less power consumed by ordinary fans. Kühl Stylish Fans run on just 30 watts at full speed whereas ordinary induction fans run on approx. 80 watts. Kühl Stylish Fans offer better speed versus torque characteristics. It ensures high dynamic response and efficiency. Thanks to its lack of electrical and friction losses, it offers long operating life
- BEE 5 STAR RATED AND ISI MARKED : All Kühl Stylish Fans are BEE 5 Star Rated and ISI marked that means it ensures bringing down the power consumption, thus, saving a lot of energy and money. CONVENIENCE OF REMOTE: Kuhl Prima fans come with a Smart IR Remote. IR remotes are easy to use without the hassle of pairing. The IR remote is user-friendly, featuring On/Off, Sleep Mode, 5-speed settings, Boost Mode, and timers for 1 hour, 4 hours, and 8 hours.
- SLEEK & UNIQUE DESIGN WITH SPEED INDICATING LED LIGHTS - Kuhl Prima A series has a sleek and modern design with LED lights for speed indication that elevates the decor of your room and gives digital display of speeds (No of Led light glowing indicates at what speed fan is running)
- HIGH AIR FLOW AND LOW NOISE WITH STYLISH AERODYNAMIC BLADES -Kuhl Brise unique Aerodynamic Blade design helps deliver higher airflow and low noise at a low wattage, AERODYNAMIC BLADES: Engineered to increase the ceiling fan’s efficiency, reduce energy consumption, and create a quieter and more effective airflow in the room. This 5-star rated Kuhl Brise fan provides a superior air delivery of 220 CMM.
- 2+5 YEAR WARRANTY: Kuhl Prima ceiling fan comes with a standard two-year warranty from brand & 5-year warranty on its motor. Bring home peace of mind, bring home Kuhl Prima fans
LifeKrafts Polyester Magnetic Mosquito Net for All Door Types & Sizes, Auto-Closing Insect Screen/Curtain to Keep Mosquito Out, Brown, 200×100 cm
| Brand | Lifekrafts |
| Colour | Brown |
| Material | Polyester |
| Style | American |
| Item Weight | 850 Grams |
About this item
- SIGNIFICANCE: Blocks mosquitoes while allowing fresh air and a cool breeze through the doors. Get your door screens soon to reduce the risk of mosquito-borne diseases like dengue and malaria. Keep your child undisturbed!
- MADE WITH: High-quality polyester (80 GSM). Velcro is fully sewn into the mesh, and the self-adhesive hook tape comes with strong glue. All necessary hardware is included.
- CONVENIENCE: Features magnets sewn into the mesh for automatic closing and easy opening. Pets and toddlers can pass through effortlessly.
- INCLUDES STRAPS: We also provide adjustable straps to help keep the net securely rolled up when not in use, offering added flexibility
V-Guard Zio Geyser 5 Litre Instant Water Heater | Advanced Multi-Layered Safety | 3000 W Powerful Heating | Suitable For Kitchen & Bathroom | 5 Year Inner Tank Warranty by V-Guard | White-Blue
| Brand | V-Guard |
| Capacity | 5 litres |
| Power Source | Corded Electric |
| Product Dimensions | 22W x 39H Centimeters |
| Special Feature | Energy Efficient, Rustproof |
About this item
- 𝐏𝐎𝐖𝐄𝐑𝐅𝐔𝐋 𝐈𝐍𝐒𝐓𝐀𝐍𝐓 𝐇𝐄𝐀𝐓𝐈𝐍𝐆: V-Guard Zio 5 Litre is powered by a superior 3 kW heating element with a copper sheath and high-grade magnesium oxide insulation for quick movement of heat.
- 𝐀𝐃𝐕𝐀𝐍𝐂𝐄𝐃 𝟒 𝐋𝐀𝐘𝐄𝐑 𝐒𝐀𝐅𝐄𝐓𝐘: Pressure release valve for safer operations at higher pressures, ISI marked thermostat for cutting off power supply when temperature exceeds 55°C, Overheating protection through disc type snap action safety device operating at 90°C & Anti-siphon Protection for preventing the reverse flow of water.
- 𝐒𝐓𝐘𝐋𝐈𝐒𝐇 & 𝐄𝐍𝐄𝐑𝐆𝐘 𝐄𝐅𝐅𝐈𝐂𝐈𝐄𝐍𝐓: This Instant Water Heater maintains maximum heat retention with eco-friendly insulation and has an stylish colour display panel indicating the status of heat and power.
- 𝐇𝐈𝐆𝐇 𝐃𝐔𝐑𝐀𝐁𝐈𝐋𝐈𝐓𝐘: Robust Inner Tank of Zio is made of high-grade 304 Stainless Steel | Rust-proof high-quality engineering polymer constitutes the Outer Body, preventing rust formation.
- 𝐖𝐀𝐑𝐑𝐀𝐍𝐓𝐘: V-Guard Zio has a warranty of 2 Year on Product, 2 Year on Heating Element and 5 Year on Inner Tank.
- 𝐈𝐍𝐒𝐓𝐀𝐋𝐋𝐀𝐓𝐈𝐎𝐍 𝐀𝐍𝐃 𝐀𝐂𝐂𝐄𝐒𝐒𝐎𝐑𝐈𝐄𝐒 𝐓𝐇𝐑𝐎𝐔𝐆𝐇 𝐕-𝐆𝐔𝐀𝐑𝐃: Professional installation at your preferred date and time (For ₹299). Additional accessories (3 Pin Plug, Connection Pipe & Wall Mounting Kit) can also be purchased through our authorised technician (For ₹400-₹500)






![611eb1bc-8a2e-4ca3-ae77-82c42aab36ed1683031088569-HELLCAT-Boys-Beige-Typography-5-Printed-T-shirt-735168303108-1 HELLCAT Boys Pack Of 5 Graphic Printed Cotton T-shirt[aa1098] - Image 1](https://edisonkart.in/wp-content/uploads/2026/03/611eb1bc-8a2e-4ca3-ae77-82c42aab36ed1683031088569-HELLCAT-Boys-Beige-Typography-5-Printed-T-shirt-735168303108-1.jpg)
Reviews
There are no reviews yet.