| OS | iOS |
|---|---|
| RAM | 6 GB |
| Product Dimensions | 0.78 x 7.16 x 14.76 cm; 171 g |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | MTP93HN/A |
| Wireless communication technologies | Bluetooth, Wi-Fi |
| Connectivity technologies | Wi‑Fi 6 (802.11ax) with 2x2 MIMO;Bluetooth 5.3 |
| GPS | True |
| Special features | Camera, USB |
| Other display features | Wireless |
| Resolution | 2556x1179 |
| Other camera features | Front |
| Audio Jack | USB-C |
| Form factor | Bar |
| Colour | Blue |
| Battery Power Rating | 0.02 Kilovolts |
| Whats in the box | iPhone 15 1N, USB-C Charge Cable |
| Manufacturer | Apple |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 171 g |
HealthSense Weight Machine for Kitchen, Kitchen Food Weighing Scale for Health, Fitness, Home Baking & Cooking with Bright LCD, Touch Button, Tare Function & 1 Year Warranty – Chef-Mate KS 63
₹1,700.00 Original price was: ₹1,700.00.₹551.00Current price is: ₹551.00.
HealthSense Smart Kitchen Weighing Machine for Food|Digital Weight Scale for Home with Nutritional Calculator App 24 Nutrients LED Display Tare Function Stainless Steel Platform |1Year Warranty(KS100)
₹2,500.00 Original price was: ₹2,500.00.₹1,184.00Current price is: ₹1,184.00.
HealthSense Chef-Mate KS 33 Digital Kitchen Weighing Scale & Food Weight Machine for Health, Fitness, Home Baking & Cooking with Free Bowl, 1 Year Warranty & Batteries Included
₹1,899.00 Original price was: ₹1,899.00.₹868.00Current price is: ₹868.00.
| Brand | HealthSense |
|---|---|
| Colour | Black |
| Special Feature | Auto Shut Off |
| Display Type | LCD |
| Weight Limit | 5000 Grams |
| Form Factor | Mini |
| Material | Plastic |
| Item Weight | 470 Grams |
| Weigh Scale Type | Counter Scale |
Category: Electronics
Reviews (0)
Be the first to review “HealthSense Chef-Mate KS 33 Digital Kitchen Weighing Scale & Food Weight Machine for Health, Fitness, Home Baking & Cooking with Free Bowl, 1 Year Warranty & Batteries Included” Cancel reply
Shipping & Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
Apple iPhone 15 (256 GB) – Blue
Technical Details
Google Pixel 9a 5G (8GB RAM, 256GB)
Key Features
- Display: 6.3 inches (16 cm), pOLED, 120 Hz Refresh Rate
- Memory: 8GB RAM, 256GB ROM
- Processor: Google Tensor G4, Octa Core, 3.1 GHz
- Camera: 48 MP + 13 MP Dual Rear & 13 MP Front Camera
- Battery: 5100 mAh with 45W Fast Charge
- USP: IP68 Dust & Water Resistance, Circle to Search, Gemini AI Assistant
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
iPhone Air 256 GB: Thinnest iPhone Ever, 16.63 cm (6.5″) Display with Promotion up to 120Hz, Powerful A19 Pro Chip, Center Stage Front Camera, All-Day Battery Life
₹110,990.00 – ₹154,900.00Price range: ₹110,990.00 through ₹154,900.00
| OS | iOS |
|---|---|
| Product Dimensions | 0.56 x 7.47 x 15.62 cm; 165 g |
| Item model number | MG2X4HN/A |
| Connectivity technologies | Bluetooth 6, Wi-Fi 7 |
| GPS | True |
| Other display features | Premium Consumer Electronics Brands |
| Resolution | 2736 x 1260 |
| Form factor | Bar |
| Colour | Cloud White |
| Battery Power Rating | 12.26 Watt Hours |
| Whats in the box | USB-C Charge Cable, iPhone Air |
| Manufacturer | Apple |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 165 g |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
vivo T4 Pro 5G (Nitro Blue, 256 GB) (8 GB RAM)
vivo T4x 5G (Glacial Teal, 256 GB) (8 GB RAM)
vivo T4x 5G (Pronto Purple, 8GB RAM + 256GB Storage)
Xiaomi 4i 20000 mAh 33W Fast Charging Power Bank (2 Type A & 1 Type C Ports, PC+ABS Casing, Jet Black)
Xiaomi Pro 8-in-1 Rechargeable Corded & Cordless Grooming Kit for Body, Nose, Beard & Moustache for Men (90min Runtime, IPX7 Waterproof, Black)
- Type: Corded & Rechargeable Cordless
- Blade Material: Stainless Steel
- Attachments: 1 x Nose & Ear Hair Trimmer, 2 x Beard Comb, 2 x Clipper Comb, 2 x Body Grooming Blade, 1 x Precision Blade
- Runtime: 90 minutes
- Usage Type: Dry
- Quick Charge, LED Battery Screen Display, Travel Lock Function
- 1 Year Warranty







Reviews
There are no reviews yet.